Reklama

V ČR odštartoval hudobný kanál Šlágr 2, dostupný je v DVB-T

Český hudobník Karel Peterka spustil v stredu 22. novembra nový televízny kanál pod názvom Šlágr 2. Novinku si môžu naladiť diváci v susednej Českej republike cez anténu. Program šíri od štartu tamojší terestriálny multiplex Regionálna sieť 8 (RS 8), ktorý prevádzkujú České Rádiokomunikácie. V blízkej dobe by mal navyše rozšíriť aj ponuku prechodového DVB-T2 multiplexu.
Pokračovanie nižšie:


Druhý program Šlágru sa má podľa licencie zamerať na teleshopingové programy s akcentom na hudbu a zábavné žánre. Vysielať bude 24 hodín denne. Kanál získal licenciu koncom septembra, ktorá je platná na 12 rokov a platí iba pre digitálne vysielanie šírené prostredníctvom vysielačov.

RS 8 šíri po pridaní programu Šlagr 2 aktuálne sedem televíznych kanálov (Sport 5, Óčko Expres, Noe TV, regionalnitelevize.cz, Barrandov Family, TUTY a Šlágr 2), z niektorých vysielačov je navyše ešte dostupná aj vybraná regionálna televízia.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Jeden Šlágr 2 tu už bol. Cez Country No. 1 po TV Písnička so zameraním na deti, neskôr na dychovku. Dlho nevydržal.

  1. TV Písnička, Country no.1 a Dychovka idú cez HbbTV.

 2. Ahoj. Na K60, kde vysiela aj Novozámocká televízia sa objavila stanica DOK TV. Vie niekto čo to je, kto to je, o čom to je, kto to vysiela? Ďakujem.

  1. Na k60 v NZ vysiela príspevková organizácia Novovital, z vodárne Michalská bašta, ERP 500W, V pol., konštelácia 16QAM, 8k nosných.

  2. A kedy bude skoordinovaný v Nových Zámkoch nový kanál pre DVB-T AVIS? Namiesto toho, ktorý musel byť vypnutý…

  3. Kanál pre N.Zámky je najskor pasé 40-ke povolenie nepredlžili a na novu žiadosť Avisu na zmenu kanála predpokladám neodpovedali inak by to už šlo.Maďari tiež začali s prípravov na T2…Mne ide v pohode K36 z Klokočiny ale to su ideálne miestne podmienky.pol mesta N.Z.je na smer Nitra zakrytá.

  4. DOK TV-dokumenty. Vysielanie ide 12 hod.denne od 12.00-24.00.Platnosť licencie od 1.12.2016 See & Go sro.Bratislava

 3. Do DVB-T AVIS by mohli ešte pridať Šlágr 2 aj nejaký hudobný, ale pre mladších, niečo ako Óčko, Music Box, Musiq 1, MTV… Aj nejaký slovenský celoplošný, v AVISe sú 2 české celoplošné stanice (na všetkých vysielačoch) a slovenský celoplošný ani jeden…

  1. Tak poväčšine je tam TV ktorá tam chce byť a hlavne si za zo aj platí.

 4. Konečne!!!! Nemohol som sa dočkať ! Šlágr mi nestačil ! Nemám ho naladený. Užaj idem na dvojku !!! WOOOW!

Komentáre už nie sú povolené.