Reklama

V ČR odštartoval hudobný kanál Šlágr 2, dostupný je v DVB-T

Český hudobník Karel Peterka spustil v stredu 22. novembra nový televízny kanál pod názvom Šlágr 2. Novinku si môžu naladiť diváci v susednej Českej republike cez anténu. Program šíri od štartu tamojší terestriálny multiplex Regionálna sieť 8 (RS 8), ktorý prevádzkujú České Rádiokomunikácie. V blízkej dobe by mal navyše rozšíriť aj ponuku prechodového DVB-T2 multiplexu.

Druhý program Šlágru sa má podľa licencie zamerať na teleshopingové programy s akcentom na hudbu a zábavné žánre. Vysielať bude 24 hodín denne. Kanál získal licenciu koncom septembra, ktorá je platná na 12 rokov a platí iba pre digitálne vysielanie šírené prostredníctvom vysielačov.

RS 8 šíri po pridaní programu Šlagr 2 aktuálne sedem televíznych kanálov (Sport 5, Óčko Expres, Noe TV, regionalnitelevize.cz, Barrandov Family, TUTY a Šlágr 2), z niektorých vysielačov je navyše ešte dostupná aj vybraná regionálna televízia.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

 1. Jeden Šlágr 2 tu už bol. Cez Country No. 1 po TV Písnička so zameraním na deti, neskôr na dychovku. Dlho nevydržal.

 2. Ahoj. Na K60, kde vysiela aj Novozámocká televízia sa objavila stanica DOK TV. Vie niekto čo to je, kto to je, o čom to je, kto to vysiela? Ďakujem.

  1. Na k60 v NZ vysiela príspevková organizácia Novovital, z vodárne Michalská bašta, ERP 500W, V pol., konštelácia 16QAM, 8k nosných.

  2. A kedy bude skoordinovaný v Nových Zámkoch nový kanál pre DVB-T AVIS? Namiesto toho, ktorý musel byť vypnutý…

  3. Kanál pre N.Zámky je najskor pasé 40-ke povolenie nepredlžili a na novu žiadosť Avisu na zmenu kanála predpokladám neodpovedali inak by to už šlo.Maďari tiež začali s prípravov na T2…Mne ide v pohode K36 z Klokočiny ale to su ideálne miestne podmienky.pol mesta N.Z.je na smer Nitra zakrytá.

  4. DOK TV-dokumenty. Vysielanie ide 12 hod.denne od 12.00-24.00.Platnosť licencie od 1.12.2016 See & Go sro.Bratislava

 3. Do DVB-T AVIS by mohli ešte pridať Šlágr 2 aj nejaký hudobný, ale pre mladších, niečo ako Óčko, Music Box, Musiq 1, MTV… Aj nejaký slovenský celoplošný, v AVISe sú 2 české celoplošné stanice (na všetkých vysielačoch) a slovenský celoplošný ani jeden…

  1. Tak poväčšine je tam TV ktorá tam chce byť a hlavne si za zo aj platí.

 4. Konečne!!!! Nemohol som sa dočkať ! Šlágr mi nestačil ! Nemám ho naladený. Užaj idem na dvojku !!! WOOOW!

Článok už nie je možné komentovať.