Reklama

Telekom získal tento rok už 43 tisíc nových zákazníkov TV služieb

Počet zákazníkov digitálnej TV od skupiny Slovak Telekom dosiahol koncom septembra počet 581 tisíc. Čistý prírastok za prvé tri kvartály je 43 tisíc, čo je o 179% viac ako za rovnaké obdobie v roku 2016. Do tohto počtu sa započítavajú predplatitelia nielen Magio TV, Magio GO a Magio Sat, ale aj DIGI TV. Samostatné čísla pre jednotlivé platformy operátor nezverejňuje.
Pokračovanie nižšie:


Ak porovnávame údaje z posledných rokov, tak tento rok sa môže stať pre operátora rekordným. Len pre porovnanie, za celý minulý rok začalo využívať televízne služby operátora 45 tisíc nových zákazníkov, v roku 2015 bol prírastok 25-tisícový.

Najúspešnejší mala skupina Telekom prvý štvrťrok 2017, kedy získala až 26 tisíc nových predplatiteľov. Druhý a tretí štvrťrok už tak silný nebol, v druhom štvrťroku pribudlo 10 tisíc nových zákazníkov, v treťom 7 tisíc.

Za úspechom digitálnej televízie v prvom štvrťroku je pravdepodobne migrácia divákov z DVB-T, kde od nového roku ukončila šírenie televízia Markíza. Diváci, ktorí nechceli prísť o programy TV Markíza (Markíza, Doma a Dajto) tak museli prejsť k satelitným, káblovým či IPTV operátorom. Lákadlom u platforiem Magio TV, Magio Sat, ako aj DIGI TV je určite aj bohatá športová ponuka televíznych kanálov, vrátane DIGI Sport. Deti zase poteší exkluzívny kanál Ťuki, ktorý je iba v Magio TV, Magio GO a Magio Sat.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Prečo nedáte kanáli ako rebel alebo retro

  2. Redakcia: na stránke:
    https://www.telekom.sk/documents/10179/685485/PDF_ponuka+kanalov+IPTV+10_17.pdf/
    telekom prezentuje, že má v ponuke AMC HD, ale ja som ho nenašiel môžete to overiť? Vďaka

    1. Vďaka za upozornenie, máte pravdu. AMC je aktuálne len v SD. Overíme to.

  3. Chcel by som aby ste dali kanal rebel a retro na kablovku digi prievidza

Komentáre už nie sú povolené.