Reklama

Športová televízia 213 má problémy, ruší prenosy

Slovenská športová televízia 213, ktorá odštartovala svoje vysielanie oficiálne 1. októbra 2016, zrejme ukončí svoje vysielanie. Dôvodom majú byť finančné problémy. „V apríli to začalo škrípať, prevádzkové náklady sa šplhali do astronomických výšok, ktoré investor nebol ochotný platiť,“ prezradila Adriana Hosťovecká, riaditeľka pre marketing televízie 213, na svojom blogu na webe dalito.sk.
Pokračovanie nižšie:


Samotná televízia sa zatiaľ oficiálne k problémom nevyjadrila. Na sociálnej sieti informuje divákov, že má technické problémy a preto neodvysiela vybrané priame prenosy. Po viac ako roku vysielania tak televízia ruší priame prenosy a do vysielania zaraďuje už len reprízy. Najväčším problémom je, že športový kanál už prišiel aj o časť svojich zamestnancov. „V novembri z dôvodu nevyplatenia septembrovej výplaty 21 ľudí podalo okamžitú výpoveď. A toto číslo nie je konečné. Pridávajú sa aj ďalší kolegovia,“ píše ďalej Hosťovecká. „Tento Fénix z popola už určite nevstane,“ dodáva.

213 môžu prijímať diváci prostredníctvom vybraných káblových a IPTV operátorov. Televízia vysiela nekódovane (FTA) aj na troch satelitoch, v SD verzii na pozícii Thor (0,8°W), v HD na Astra 3B (23,5°E) a UHD na Belintersat 1 (51,5°E). UHD verzia však už nie je dostupná, aktuálne je na programovej pozícii len čierna obrazovka.

Celé vysielanie si 213ka od svojho štartu pripravuje z vlastných zdrojov, divákom ponúka iba prenosy z domácich športových a kultúrnych podujatí. Názov televízie vychádza symbolicky zo stupňov víťazov.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. treba si uvedomit jednu vec o ktorej tu nikto nepíše…v roku 2019 vznikne slovenská TROJKA! jej vznik je uz na 100% potvrdeny a oznamil to aj reznik v nedavnej tlačovke…za vsetkym stoji SNS a pan kapitan Danko,ktory to chce oznamit ako velku svoju vec…teraz vysiela vsetky prenosy zo slovenskych sportov stanica 213..cize nahradza Trojku…danko neznesne,ze tato stanica ma sídlo v šamorine a v podstate madari sa nam tu staraju o slovensky šport…cize je aj malemu dietatu jasne,ze 213 nevydrzi a nebude vysielat do roku 2019!! zanikne! aj preto,lebo to bude chciet reznik a danko ale aj preto,lebo bude musiet..co budu vysielat,ked vsetko bude na trojke?proste na malom slovensku sa nedaju uzivit dve stanice,ktore chcu vysielat slovensky sport….cize moj predpoklad je taky..213 teraz v nudzovom rezime dokonci tuto sezonu,na ktoru si zakupila vysielacie prava na slovensky hokej a futbal…a ked sknoci sezona..cize cca máj-jun 213 skončí!!!!

  1. Keď posilnia marketingové – reklamné oddelenie – vyhľadávanie nových reklám a reklamných partnerov, sponzorov tak budú fungovať v pohode ďalej…

  2. Nebudú na 100percent končia a dobre tak.bude stv3 tak čo by vysielali

  3. Slovenská TROJKA ? ano ked budu peniaze na stv 3 oznamil to reznik . Kde reznik nebude mať peniaze tak ta slovenská TROJKA nebude!

  4. Mimochodom p. Danko býva v Miloslavove čo je na krok od Šamorína..

 2. Možno keby zostali len Thore,ako na začiatku….bolo mi divné,že sa nedohodli s SBL na prenosoch z basketbalu.

 3. Od začiatku odsúdená na neúspech podľa mňa skončí ešte tento rok.

 4. Keby boli od začiatku len v DVB-T AVISu nebolo by to lacnejšie ako cez satelity ? ? ?

  1. Terestriálne vysielanie JE NAJDRAHŠIE vysielanie aké existuje… Nehovoriac o tom, že DVB-T prijíma len malá časť domácností a aj tí, čo ho prijímajú majú spravidla naladené len celoplošné muxy – lokálne vysielače (vrátane AVISU) vysielajú úplne z iných kót ako Towerkom a množstvbo ľudí jednoducho tieto vysielače nedokáže naladiť (aj vzhľadom k ich malým výkonom).

   A kto si kúpi reklamu na celoplošnej stanici, ktorú reálne naladí (cez AVIS) 5% populácie a aj z tých 5% sa 4% o šport vôbec nezaujíma?

  2. To si zadrel veľmi slabé číslo … rátaj s tým, že napr. v oblasti ohraničenej BA-NM-TN-PN-HC-NR-LV-NZ-(DS v pláne) je na každej anténe dostupný signál minimálne z dvoch AVIS vysielačov.

  3. Tiež si myslím, že si nahodil malé číslo… DVB-T príjem využíva asi 30% populácie, už sa to tu párkrát preberalo. Avis má vysielače pomaly v každom okresnom meste, takže tých 5% treba minimálne zdvojnásobiť, a možno aj viac než strojnásobiť. A z toho je polovica chlapov, z nich podľa mojich skúseností asi tak tri štvrtiny vrnia blahom, keď sa môžu s pivom vyvaliť na gauč a zapnúť si v telke futbal, hokej, prípadne iný šport… 🙂 Takže tie čísla budú vyššie. Ale to je vedľajšie, keďže satelit má stále výhodnejší pomer cena / dosah na populáciu, v tom máš pravdu.

 5. Sportovní 213 pokračuje a jedná s novým investorem
  Slovenská sportovní televize 213 má v úmyslu pokračovat ve vysílání a připravuje další přímé přenosy pro své diváky. Zítra divákům přinese basketbalový přenos Inter Prievidza, v sobotu házenou z Trenčína a další.
  „“Normálne sa bude vysielač basketbal, futbal, výroba je zabezpečená“,“ uvedl pro web O médiách Jaroslav Jánošík, jednatel společnosti Elements Channel, která vlastní licenci stanice 213.
  „“Problémy vznikli, pretože prebiehajú rozhovory s novým investorom a časovo sa to natiahlo. Niektorí zamestnanci reagovali tak, že po dvoch týždňoch čo im meškali výplaty, dali hromadné výpovede“,“ dodal Jánošík.
  Nového investora zatím provozovatel 213 nechce sdělit. Jednání totiž nejsou ještě ukončena.

  a

  https://www.omediach.com/tv/item/12006-sportova-televizia-ma-problemy-zamestnanci-televizie-davaju-vypovede

  Jaroslav Jánošík: Dúfam, že do 15. novembra sa všetko znormalizuje
  Licenciu na vysielanie vlastní spoločnosť Elements Channel, od 18. októbra je jej konateľom Jaroslav Jánošík.
  Aká je situácia v televízii?
  Televízia normálne pokračuje ďalej, zajtra vyrábame basketbal Inter Prievidza, v sobotu vyrábame hádzanú z Trenčína popritom vyrábame ďalší prenos – v Košiciach Kickbox. Normálne sa bude vysielač basketbal, futbal, výroba je zabezpečená.
  Prečo ste nevysielali posledné dva zápasy z hokejovej Tipsport Ligy, súvisí to s finančnými problémami televízie?
  Nie. Boli to technické problémy, boli poškodené viaceré káble. A tak náhly výpadok viacerých ľudí sme nedokázali tak flexibilne vykryť.
  Prečo máte finančné problémy?
  Ja nehovorím, že problémy nie sú. Problémy vznikli, pretože prebiehajú rozhovory s novým investorom a časovo sa to natiahlo. Niektorí zamestnanci reagovali tak, že po dvoch týždňoch čo im meškali výplaty, dali hromadné výpovede.
  Od kedy nedostali výplatu?
  Septembrovú výplatu. 15. októbra bol termín výplaty a 2. novembra podali výpovede.
  Koľkí, 21? To je polovička televízie?
  Asi toľko.
  Kto je nový investor?
  Zatiaľ prebiehajú rokovania, ako náhle budú ukončené, budem môcť informovať.
  Ako to riešite?
  Riešim to individuálne a postupne ako získavame peniaze, každý deň pribúdajú ľudia, ktorým sa vyplácajú výplaty.
  V prvom rade sme zabezpečili chod televízie, aby mohla televízia ďalej vysielať – satelity, dátová konektivita, prevádzkové náklady. Momentálne sa postupne vyplácajú ľudia. Je vytvorený tím, ktorý zabezpečuje výrobu. Dúfam, že do 15. novembra sa všetko znormalizuje.

 6. Najnovšie info je, že budú pokračovať. Rokujú z investorom, jednania stále pokračujú. Tak sa uvidí,ale bola by to škoda.Televizia ako taká nieje zlá na to, že je zadarmo. Možno by pomohlo ešte zakódovanie signálu na Thore a Astre. Čas ukáže kam sa to bude uberať, dajme im ešte šancu.

  1. Ako by im pomohlo zakódovanie signálu? To by im potom musel platiť Telekom a/alebo UPC na Thore a Skylink na Astre a to je nepravdepodobné. Takže zakódovaním by iba prišli o divákov a tým aj príjmy z reklamy…

Komentáre už nie sú povolené.