Reklama

Detský kanál v slovenčine bude v novembri šírený voľne cez anténu

Prevádzkovateľ terestriálnej platformy Plustelka, ako aj všetkých celoplošných vysielačov, spoločnosť Towercom, pripravil aj na november ochutnávku vybranej stanice z Plustelky. Diváci, ktorí prijímajú programy prostredníctvom antény tak budú môcť od dnes až do konca novembra sledovať voľne (FTA) detský kanál RiK. Ten vysiela všetky programy v slovenskom jazyku.
Pokračovanie nižšie:


Towercom tak pokračuje vo svojej ochutnávke programov ktorú odštartoval v septembri tohto roku. „Neustále sa snažíme zvyšovať divácky komfort. Takýmto spôsobom chceme ľuďom sprostredkovať každý mesiac čo najviac televíznych zážitkov. V podobných krokoch smerom k divákom budeme určite pokračovať,“ povedal generálny riaditeľ Towercomu Ivan Peschl.

RiK je štandardne súčasťou platenej ponuky Plustelky, šírený je vo štvrtom celoplošnom multiplexe, ktorý už vysiela v štandarde DVB-T2. V čase ochutnávky však bude k dispozíci dočasne aj v druhom multiplexe, na pozícii Infokanálu.

Televízna stanica RiK z portfólia JOJ Group ponúkne počas novembra napríklad známu rozprávku Máša a medveď. Pre všetkých chlapcov a dievčatá sú počas najbližších dní pripravené kreslené príbehy malého medvedíka v seriáli Malý medvedík, ktorý zažíva veselé aj napínavé príhody. V novej sérii úspešnej relácie Zabi nudu II dostanú deti návod ako zmysluplne prežiť spoločne strávený čas a taktiež ako vyrobiť jedinečné veci, ktoré oživia ich domácnosť.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Smiešna plustelka. Nalákaju ľudi a v budúcom roku zdražejú.

 2. Prečo smiešna?Kto bude mať záujem tak si kúpi celoročné predplatné za zvýhodnenú cenu!

  1. V Skylinku máš vyššiu cenu za menej programov, teda keď k Plustelke prirátame aj FTA stanice v DVB-T…

  2. Zrataj si FTA v DVB-T a v Skylinku. Uz len za serpo v Skylinku je toho viac ako v Plustelke.

  3. Dobre, porovnajme si základný balík v Skylinku za najvýhodnejšie serpo cez SIPO (3,69€ / mes.) a FTA DVB-T s Plustelkou za akciovú cenu (2,99€ / mes). Skylink – 40 programov. Nerátam duplicity typu „program+1“, ale Skylink Ochutnávku áno. DVB-T – 28 slovenských FTA + Plustelka, tiež po vylúčení duplicít SD/HD a Infokanálu, ďalej sa vo väčšine lokalít dá naladiť regionálne vysielanie, typicky 4 a viac programov (vrátane Noe a Šlágr, ktoré má aj Skylink), plus zahraničné programy – 12 maďarských na juhu, 23-27 poľských na severe, české na západe, kopa ukrajinských na východe… V každom prípade ich bude v DVB-T aspoň 44, v niektorých lokalitách aj cez 60. Ok, asi budeš namietať, že zahraničné sa nerátajú, o čom sa síce dá polemizovať, ale vylúčme ich. Potom ale treba vylúčiť aj FTA programy v ponuke Skylinku, lebo tie môže každý prijímať bezplatne, tak isto môžeme vylúčiť FTA (aj regionálne) v DVB-T, lebo tie môže voľne prijímať aj každý zákazník Skylinku, čím sa dostaneme k podstate, t. j. kanálom, ktoré sa dajú pozerať navyše, popri FTA ponuke v oboch platformách. Skylink – 25, DVB-T – 19. Zdanlivo vyhráva Skylink, ale keď vyhodíme zbytočný balast typu Mňam, Mňau, Prima Plus, Nova International, Barrandov Family, Senzi atď, dostaneme sa na skóre 18:18. Ale Skylink to má za vyššiu cenu, pričom má stále menej plnoformátových športových, filmových a dokumentárnych staníc, takže… A o chvíľu príde o 5 programov skupiny Prima a tým sa skóre upraví na 18:13 v neprospech Skylinku…

   Pre férovosť treba dodať, že zvýhodnená ponuka Plustelky bude platná len rok, potom cena stúpne na minimálne 6€ mesačne. Možno ešte viac, uvidíme. Ale Skylink na tom nie je oveľa lepšie, servisný poplatok sa bude zaručene každý rok na jar zvyšovať tiež, až kým nebudú zákazníci platiaci serpo donútení odísť alebo prejsť na vyššie balíky a základný balík za serpo sa zruší.

  4. -dole sa už na teba nedá reagovať 😉 keby towertroll na Orave) pustil všetky muxy (vrátane4-plateného) ako v BL-B tak by SkyLink ťažko zaplakal, no to bola dohoda, aby zarobili všetci, prvú digitalizáciu urobili Oravci, keď v roku 1998 mali na 80% sat a teraz sa im to vypomsťuje za pomoci towertrollu a dohode finančných skupín 😉

  5. Pato zrátaj si v skylinku koľko máš štandartných platených staníc po zaplatený servisného poplatku,žiadnu TV stanicu,lebo Markíza a ani ČT Nova inter.,Prima Plus,nie sú štandardné platené stanice,ako má Plustelka sport1,2,Joj Cinema HD,Rik,film+,Viasat 3 programy,Eurosport 1,2,Nickelodeon,VH-1,EROXX,ja sa len divím kto ešte platí servisný poplatok skylinku,otázne je koľko bude stáť plustelka na budúci rok,ale ak chcú udržať zákazníkov,nesmú veľmi zdvihnúť cenu,lebo každý vieme že na budúci rok už to nebude za 35,88 eur na celý rok.

  6. Nemusí to byť hluposť.Plustelka može po N.Roku rozšíriť počet staníc ak vznikne nový balik s novými stanicami bude mať určite aj svoju cenu.Plustelka ak chce ísť s dobou potrebuje mať ešte jeden mux.O tom sa tu už neraz písalo technicky sa to zvládnuť dá. Vylepšiť pokrytie sučasne s pridanými stanicami má zmysel pre divákov ako aj Towercom. Rok 2018 bude teda pre Dvbt z mojho pohľadu určite prelomový.

  7. Keď nie sú schopní rozšíriť MUX 4 tak sotva bude ďalší nový mux. O rozšírení MUX 4 do Prešova (+ ďalšie lokality) písali ešte v lete a je už 1/2 novembra…

   https://www.zive.sk/clanok/126856/dvb-t-plustelka-zlepsi-pokrytie-v-tretom-najvacsom-meste/

   Spoločnosť Towercom, ktorá prevádzkuje aj platenú platformu Plustelka cez anténu, plánuje zlepšiť jej príjem v Prešove a blízkom okolí. Už teraz avizuje, že nepôjde o jediné vylepšenie pokrytia.

 3. Ochutnávky mali byť od začiatku spustenia Plustelky a dnes by táto zaujímavá služba pre divákov Dvbt mala min.desať násobok predplatitelov.Podnety v podobnom režime boli hneď na začiatku vysielania Plustelky,niekedy to zachraňovali Viasaty a akcie ale prezentovať Plustelku sa malo celou službou, dokladne a pravidelne tak ako to robia v Maďarsku.A cena po Novom roku?ak sa navýši,bez pridania atraktívnych programov rozbiehajuci vlak zastaví.Uvidíme čo prinesie december nastupený trend bude iste pokračovať.

  1. Presne tak, moja reč. Všetci na tomto fóre to vedeli, Maďari to vedeli, len Towercomu to došlo až teraz. A musia doháňať, čo roky zanedbávali… Ktovie, či sa im to podarí. A taktiež pokrytie musia rozšíriť, ak chcú mať úspech…

  2. dr.B.Nutty,ja mám dojem že to naše Dvbt sa zanedbalo a pomaly rozbiehalo nie celkom náhodou.Ak by šlapalo tak ako v iných štátoch mali problém všetky sat.služby bez výnimky.Teraz keď je už trh stabilizovaný prestupy skončili a všetci dosiahli maximum na ukor Dvbt prichádza jeho obroda. Cielene ohovorené no napriek tomu stále populárne so svojimi výhodami ktorými iné služby nedisponuju.Nové trendy sa daju očakávať v prvom polroku2018.

  3. Že Dvbt ide s latkov vyššie potvrdzuje majitel Skylinku ktorý koncom roka spušťa vysielanie v Dvbt 2 v Belgicku ku koncu tohto roka.Znamená to uznanie pre Dvbt ako kvalitnej platformy buducnosti Tv.vysielania.Bude to samozrejme platená televízia vysielanie začne v Bruseli a Flandrech.

 4. RiK by mal byť v MUX 1 zadarmo pre všetky deti aj s reklamami… Lebo nie všetci rodičia majú na zaplatenie platformy. Ale riaditeľ telky so svojim platom to asi nepochopí…

 5. Plne súhlasím s L 14 a s dr. B. Nutty. Možno trochu oneskorene, no ide to dobrým smerom. Čo sa týka budúceho roka, očakávam v tomto smere ďalšie milé prekvapenia. Towercom tiež vidí, aký je v tom potenciál v zahraničí. Konečne môžu, idú na to. Ja im odkazujem : Ďakujeme

 6. Len pre zvedavosť. V maďarsku si rátajú pre mindigtv /naša voľná telka/ cca 750 tisíc domácností, pričom aktívnych predplatiteľov služby mindigtv extra / naša plustelka/ je cca 103 tisíc. Sú aj u nás dostupné tieto informácie voľakde?

  1. Towertroll to neprezradí, čo si… Ale keď DVB-T prijíma cca 30 % divákov, tak Mínustelku môže mať cca 5 % diviakov.

  2. Začiatkom tohto roka sa to hýbalo cez 20 000 terajší stav divákov Plustelky po príchode Markízy stúpol,ochutnávky pridali tiež ale o koľko to vie len Towercom ja tipujem +5-10 000.

 7. Pre Xx
  Ja som si chcela aktivovať vT.d balík plustelka na dva roky a predajca povedal že akcia je len na jeden rok.Na druhý rok už by som zaplatila plnú cenu.Neviem ako že vám sa to dalo zaplatiť akciovú cenu na 2 roky?

  1. Xx Vám to možno povie ak nie jedno riešenie ako?by sa predsa len našlo

  2. pre Anina

   aktivoval som si to oneline v zone moja plustelka… skusil som a pustilo ma to… teraz mi tam svieti že to mam aktivne do 8/2019

  1. Tak asi majú chybu v systéme, keď to zákazníkom povolí aktiváciu s platnosťou až do 2019… To som zvedavý ako to potom budú riešiť.

 8. Je 1.december a Rik ide stále voľne v oboch mux.

Komentáre už nie sú povolené.