Reklama

Skupina Telekom má 581 tisíc zákazníkov TV služieb, blíži sa k pozícii lídra

Telekom na včerajšej tlačovej konferencii v Bratislave predstavil svoju vianočnú ponuku pre mobilné a pevné služby, ako aj prezradil aktuálny počet zákazníkov TV služieb celej skupiny. Do skupiny Telekom patrí nielen Magio TV a Magio Sat, ale aj DIGI TV. Aktuálny stav TV zákazníkov je 581 tisíc a stále pribúdajú noví. Pri porovnaní s tretím kvartálom minulého roku pribudlo 64 tisíc nových zákazníkov, čo predstavuje nárast o 12,4%. Podľa operátora sa celkový počet zákazníkov už blíži k pozícii lídra na trhu. Aktuálne je lídrom platforma Skylink, ktorá uvádza, že má na Slovensku približne 600 tisíc aktívnych kariet.

Operátor tiež zhodnotil tento rok v ktorom sa zákazníci dočkali viacerých noviniek. Do Magio TV pribudlo 15 nových staníc v štandardnom a 10 vo vysokom rozlíšení. Rozširovanie ponuky neobišlo ani zákazníkov satelitnej služby, kde pribudlo 5 nových programov v štandardnom a 8 vo vysokom rozlíšení. Okrem toho Telekom navýšil kvalitu streamov u mobilnej služby Magio Go a zaradil prvých päť HD kanálov. Spomenúť môžeme aj vylepšenú aplikáciu Magio Go pre Android, ktorá umožňuje ľahšiu orientáciu v archíve, má prehľadnejší TV program a vybrané funkcie je možné ovládať gestami.

Čo sa pripravuje
Už v blízkej dobe sa dočkajú zákazníci IPTV služby úplne nového používateľského rozhrania. Tešiť sa môžu aj na vianočnú ochutnávku vybraných programov z vyšších balíčkov zadarmo. Vianočná ochutnávka bude nielen pre predplatiteľov Magio TV, ale aj satelitnej služby Magio Sat. Predplatitelia Magio TV by sa mohli dočkať zase rozšírenia ponuky HD programov. V príprave je aj vylepšená aplikácia pre systém iOS.

Nové užívateľské rozhranie Magio boxov v prípade IPTV služby.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

  1. No, čo spraví SP, pomaly sa to začína zlodejskemu Skylinku vracat aspoň na SK.

    1. Miesto zavádzania SP mali všetky karty zrušiť a bolo by vymaľované… Bez SP by totiž po predaji veľmi rýchlo skrachovali – Towerkom na rozdiel od M7 Skylink dotoval z iných svojich akvizícií. Aj preto vyzeralo slovenské DVB-T tak ako vyzeralo – pretože Towerkom prelieval príjmy z DVB-T do Skylinku.

  2. No len nech Skylink zdvihne servisný poplatok tak Telekom bude mať ešte viacej zákazníkov. A to pôjdem aj ja do Digi.

  3. zober 4 karty od digi zober maxi balík a máš najlacnejšiu tv na slovensku 5,50 mesačne na každú telku

Článok už nie je možné komentovať.