Reklama

Platený filmový kanál teraz nekódovane cez anténu

Prevádzkovateľ celoplošných DVB-T/T2 vysielačov, ako aj terestriálnej platformy Plustelka, si pre divákov, ktorí sledujú televíziu cez anténu, pripravil počas októbra ochutnávku filmového programu Film+. Ten bude počas dočasného vysielania k dispozícii pre všetkých divákov cez anténu od 9. októbra po dobu dvoch týždňov.
Pokračovanie nižšie:


Spoločnosť Towercom pokračuje vo svojej „ochutnávke programov“, ktorú odštartovala v septembri tohto roku. Divákom zdarma postupne prináša vo vysielaní cez anténu televízne stanice voľne prístupné niekoľko dní. „Takýmto spôsobom chceme divákom sprostredkovať čo najviac televíznych zážitkov a každý mesiac im tak prostredníctvom iného televízneho programu zvýšiť komfort pri sledovaní televízie,“ povedal generálny riaditeľ Towercomu Ivan Peschl.

Prevádzkovateľom Film+ je AMC Networks International – Central and Northern Europe. Vo vysielaní prináša prevažne populárne a overené filmy. Počas voľného vysielania si bú môcť diváci vychutnať napr. veľkofilm Gangy New Yorku alebo hororovú nádielku Žena v čiernom s Danielom Radcliffom v hlavnej úlohe.

Film+ je dostupný nekódovane v druhom aj vo štvrtom celoplošnom multiplexe. V druhom multiplexe je program iba dočasne a to na špeciálnej pozícii Film+ Promo (bývalá pozícia infokanálu). Od 23. októbra zostane opäť zakódovaný a prístup k programu budú mať iba predplatitelia Plustelky.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Nebo mohli dat zadarmo tito programy
  MARKÍZA DOMA DAJTO JOJ HD JOJ CIMENA HD EUROSPORT 1 EUROSPORT 2 SPORT 2 VH 1

 2. Na Eurosport zabudnite. Vidieli ste uz niekedy volne niekde tento program? Eurosport ako aj Discovery nikdy nedovolia operatorom aby isli ich programy „zadara“.

  1. Aj TLC je zadarmo na Astre 19,2 a tiež je to kanál od Discovery !!!

  2. Eurosport 1 je v nemčine zadarmo na ASTRE 19,2 síce len SD kvalita, ale je aj vždy bol.

 3. Dikens,cez vianoce by mohli sprístupniť cez anténu celý MUX 4.

 4. Konečne niečo normálne, ochutnávky sú dobrá vec.
  ešte popracovat na pokrytí 4MUXu a niečo z vas bude

  1. To pokrytie 4muxu je stále problém a nič nenasvedčuje tomu,že by sa situácia mala zmeniť k lepšiemu.

  2. Jeden z tunajších prispievateľov s nickom „R“ písal, že Towercom má začať rozširovať MUX4, ale neuviedol kedy. Pýtal som sa na to mailom Towercomu ale neodpovedali mi. Na webe RÚ je zoznam schválených frekvencií pre DVB-T vyše pol roka starý. Takže to zostáva v rovine dohadov, povestí a legiend 🙂 . Dopátrať sa v tomto štáte nejakej informácie je skrátka utrpenie… Redakcia: neviete náhodou o tom niečo viac?

  3. Bohužiaľ aktuálne nemáme žiadne info o rozširovaní pokrytia štvrtého multiplexu.

  4. V Towertrolle zastal čas niekde na prelome 70. a 80. rokov 20. storočia… Stačí si spomenúť pri prechode-spúšťaní DVB-T ako sa nedodržiavali termíny… Nesiahajú Českým rádiokomunikáciam ani po päty, čo sa týka informovania divákov, tam je všetko vopred naplánované a všetky termíny-dátumy sa dodržujú, ešte aj časovo na sekundu presne.

  5. ..nezastal čas 😉 to len towertroll dodržuje to čo sľúbil shitlinku, aby mu neutiekli zákazníci, a so spúšťaním 4-Muxu na Orave už nerátam tento rok, pustia ho až po akcii za 3€, tak ako pustili Mux1 a CT-čka v ňom, keď už sa nedali osobitne predplatiť. Mux4 na SVK ani netreba, stačilo by keby dali možnosť predplatiť si CTčka v Mux 1, no to bude možno o 2 roky.

 5. Mal by pribudnúť dokrývač v Prešove. To je tak asi všetko na tento rok…
  Otázka bola správne poslaná na Towercom, ktorý si to prevádzkujú na komerčné riziko.

  1. A môžem sa opýtať, odkiaľ pochádza táto informácia?

  2. DVB-T: Plustelka zlepší pokrytie v treťom najväčšom meste v Prešove a blízkom okolí: https://www.zive.sk/clanok/126856/dvb-t-plustelka-zlepsi-pokrytie-v-tretom-najvacsom-meste/

 6. Pre PD a okolie sa neplánuje mux4 bude sa používať infokanal a na ňom sa budú striedať programy mux4 po týždni. Vraj to vyjde towercom lacnejšie ako mu4 z Bojnic.

 7. Keby dali zoom a ngch, filmy su aj na nete a skor ako sa dostanu na hbom Inac v celom dvb-t nieje co pozerat. Keby nebolo tychto ochutnavok tak nieje vobec co pozerat. Dvb-t2 tuner do mobilu som zatial videl iba niekde v cinskom obchode a asi nepodporoval dvb-t. A usb tuner do netbooku tiez nema otvor na kartu a tiez je len dvb-t. Na ubytovnu sa neda dat televizor. Iba netbook, table alebo mobil co si berem so sebou. Tam sa dekodovacia karta neda vlozit. A internet tiez len mobilny 1-2GB. Na stream to nieje. Jedine na optike stiahnut a v mobile alebo netbooku pozret.
  Takze len rtvs, wau, joj, plus, ta3, lux, tv8, barandov family a teraz promo. Takze nic. Raz za mesiac daju na rtvs dobry film. Alebo sport. Aj teraz je film a je v cestine. To potom ani nemusim platit koncesionarske.

  1. Neplatíš koncesionárske, ale len tzv. zástrčkové (odoberáš od niekoho „elektrinu“)
   😉 😐 🙁

  2. blbosť. Tá „zástrčka“ slúži len na evidenciu domácností, ktoré môžu program RTVS sledovať (majú elektrinu a teda teoreticky môžu využívať prijímač) a ktorým potom RTVS účtuje svoje služby, bez ohľadu na to, či ich chcú, alebo nechcú. Celá platba je rovnako nezmyselná ako keby každému čo vlastní vodičák zaviedli daň za používanie ciest – bez ohľadu na to, či má auto. RTVS už mala byť dávno kódovaná, tí čo majú káblovky mali platiť cez svojho poskytovateľa signálu a tí čo majú individuálny príjem by mali platiť za kartu. A tí čo RTVS nemajú by neplatili nič. Kecy o službách verejnosti nech si nechajú – v prípade krízy môžu potrebné informácie vysielať všetky stanice, resp. je možné vysielanie RTVS previesť na hociktorý kanál….

  3. len tak na okraj napr. osadníci nemajú zástrčku, chodia si nabíjať autobatériu

 8. Ja som len zvedaví dokedy budú tieto ochutnávky v Towercome trvať,či to už bude pravidlo,ako u Maďarov v MinDig TV,tam je stále niečo zadarmo,už niekoľko rokov,aj teraz tam končí zadarmo AMC – 15.10 a už 16.10. pôjde spolu zadarmo Spektrum a Slager do 29.10. a ešte AXN od 20.10.do 3.11. !!!

  1. Ak chcú Plustelku zviditeľniť nič iné Towercomu neostáva škoda že sa zobudili až keď zistili že Markíza v Plustelke neurobila veľké presuny divákov čo sa dalo očakávať, dá sa povedať že tam v tejto podobe vôbec nepatrí .Návrhy pre moderný Info kanál sme tu v príspevkoch dávali viacerí z nás..keď aj po dlhej dobe boli uvedené do reality,ešte to chce spestrenie- viac kanálov-mali by prehodiť ďalší kanál do T2 vhodný by bol Mux1.ktorý má lepšie pokryte ako mux4 možnosti je dosť nechajme sa prekvapiť.

  2. Keď Markízu predajú, tak bude závisieť od nového majiteľa, či sa Markíza, Doma a Dajto vrátia do normálneho voľného /FTA, free/ DVB-T a aik by sa vrátili do free DVB-T, tak v MUX 4 PLUSTELKA by sa uvoľnilo miesto na nových 5 SD programov alebo 1 HD + 2 SD.

  3. No veď keď je zrazu taký záujem o DVB-T, že už nemajú kde narvať programy, tak nech spustia celoplošný MUX 5 a MUX 6 v pásme UHF a nie je potrebné preklápať MUX 1 do DVB-T2. A ešte by sa dal spustiť aj ďalší celoplošný MUX 7 vo VHF pásme ako majú v Poľsku. Keby bolo na týchto 7 celoplošných muxov napríklad 4 – 5 prevádzkovateľov (operátorov) DVB-T by dnes vyzeralo úplne inak, aj s ponukou programou aj s cenami pre stanice. Jeden celoplošný multiplex mohol byť vyčlenený pre regionálne, lokálne a mestské stanice. Celkovo by bolo 7 celoplošných muxov + 1 AVIS + ešte by sa dala vytvoriť jedna sieť ako má v súčasnosti AVIS. Celkovo by bolo 9 sietí (7 celoplošných + 2 regionálne).

  4. Si si istý že je ešte kapacita pre MUX5 a 6 voľná? Z hľadiska medzinárodnej koordinácie v roku 2006 boli tie siete reálne, ale dnes o tom pochybujem (nemôžem nájsť ten dokument, kde boli tieto siete skoordinované). Kanály 61-69 v UHF, ktoré sa v tejto koordinácii ešte používali sa už pustili pre mobilné siete a v nasledujúcich rokoch sa rovnako z TV pásma odčlenia kanály 49-60. Dnešné vysielače ktoré vysielajú v pásme 49-60 sa budú musieť preladiť na nižšie kanály – rovnako ako sa v minulosti prelaďovali vysielače DVB-T v pásme 60-69.

  5. Ja som počítal tie celoplošné siete bez vrchného pásma K61 – 69. Napríklad Bratislava –
   Kamzík má pre MUX 5, 6 kanály: K37 a K54 a pre VHF: K6 (Ten 37. kanál je dočasne pridelený pre regionálnu sieť), Nitra – Zobor + Sitno: K28, K45, K6, Žilina – Krížava: K30, K44, K46, K47, K59 atď. na niektorých vysielačoch je aj viac kanálov skoordinovaných. Niekde sú aj zdvojnásobené koordinácie: Napríklad Banská Bystrica – Suchá hora a Panský diel alebo Košice – Dubník a Makovica.

  6. Tiež si myslím. Ale nejaké miesto by sa dalo získať zmenou kompresie na MPEG-4. Najmä v MUX2.

  7. A ešte jedna vec – Obecným sieťam s.r.o zobrať k9 vo VHF a prípadne ďalšie frekvencie, ktoré už dlho majú pridelené a ani ich nehne niečo na nich vysielať a možno by sa popri regionálnych dal vytvoriť aj nejaký ten celoplošný MUX vo VHF.

  8. Ja len nechápem načo sú niekomu kanály vo VHF pásme ktoré má dlhodobo pridelené a vôbec neboli a nie sú využívané…

  9. mustafa, to nie sú mestá, ale oblasti … LC patrí pod VK, hlavný vysielač je Modrý Kameň

  10. Pre mmx,hlavný vysielač má LC,má všetky 4 muxy – 1,3 a 4 MUX má 20 KW a 2 MUX má 16 KW a Veľký Krtíš má len 3 mux 480 W a 2 MUX ma len 1,4 KW a 1 a 4 MUX vôbec nemá,to čo má Krtíš pokryje len samotné mesto,viem lebo čo má vysielač Avis v LC má 1 KW a pokryje len mesto a blízke okolie.

  11. mustafa: no máš pravdu, dominantný vysielač Modrý Kameň – Španí Laz je OFF (aspoň čo sa DVB-T týka), namiesto neho ide prevádzač Modrý Kameň – Babka.

Komentáre už nie sú povolené.