Dostupnosť Rádia Patria sa na stredných vlnách od novembra zlepší

RTVS dnes podpísala dodatok k zmluve so spoločnosťou Towercom na poskytovanie strednovlnného vysielania. Od 1. novembra sa výrazne zvýši výkon vysielača v Nitre a opätovne sa spustí vysielač v Rimavskej Sobote. Prevádzka vysielača v Čižaticiach pokračuje bez zmien. Podľa RTVS bude výsledkom spoľahlivo dostupné vysielanie Rádia Patria na stredných vlnách pre obyvateľov Žitného ostrova a pokryje sa aj časť Gemera.

Napriek tomu, že najväčšia časť cieľovej skupiny poslucháčov Rádia Patria žije na Žitnom ostrove, mali sme doteraz najväčšie problémy s dostupnosťou práve v tomto regióne. Zvýšenie výkonu vysielača v Nitre bude znamenať spoľahlivý príjem Patrie. Myslím si, že stredné vlny v prípade informačného rádia majú svoje opodstatnenie aj v súčasnom období,“ uviedol riaditeľ Centra národnostného vysielania RTVS Attila Lovász.

Spomeňme, že Rádio Patria je možné počúvať aj prostredníctvom DAB+ a to ako z vysielačov operátora Towercom (Bratislava-Kamzík, Banská Bystrica-Laskomer, Košice–Heringeš a Žilina-Krížava), tak aj AVIS (Nitra-Zobor a Banská Bystrica-Panský diel).

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

 • Už to začína… Sputnik začína „šetriť“ za peniaze koncesionárov a daňových poplatníkov…

 • On len zatial dokončuje rozbehnuté projekty. Patria bude mať čo skoro aj svoj FM vysielač v DS.
  V noci by som však namiesto Devína šíril na stredných vlnách okruh rádia Slovensko.

 • Redakcia, neviete zistit, ze aky vykon bude mat NR?
  Inak vhodnejsie oznacenie vzhladom na polohu by bolo skor Jarok.
  Zaujimave, ze v sucasnosti sa vobec najdu peniaze na prevadzku strednych vln. Ake su tam pocty posluchacov?

 • Planuju vraj vysielac ako je Solt :https://sk.wikipedia.org/wiki/Vysiela%C4%8D_Solt s vykonom 2000 kW a tak isto s pokrytim minimalne 1 000 kilometroveho okruhu.

  • No to je trosku prestrelene. 🙂 Ten vysielac u nas tak vyzera uz roky a pochybujem, ze by kvoli nemu riesili az taky extremny prikon hodny vlastnej elektrarne.

Tento článok už nie je možné komentovať