Reklama

Dnes odštartuje nový dokumentárny kanál WAR

Nový dokumentárny televízny kanál WAR, ktorý sa zameria výlučne na vojenstvo a s ním súvisiace oblasti, spustí svoje vysielanie dnes 3. októbra o 20:00. Prvým odvysielaným dokumentom bude Dunkirk – Hitlerová posledná pevnosť.

Od začiatku vysielania budú mať k novému programu prístup zatiaľ iba zákazníci káblového operátora UPC a satelitnej platformy Skylink. S ďalšími operátormi ešte prebiehajú rokovania.
Pokračovanie nižšie:


WAR chce ponúknuť divákom programy o historických a aktuálnych vojnách a bojoch, o súčasných armádach a ich zložkách. Ďalšími témami sú napríklad špionáž, terorizmus, konšpiračné teórie alebo aj UFO a hrozby z vesmíru. Vysielať má 24 hodín denne, sedem dní v týždni a to v českom, prípadne slovenskom jazyku. Prevádzkovateľom bude Československá filmová spoločnosť, ktorá už aktuálne stojí za stanicami TV Kinosvět, CS film, CS Mini a Horor film.

Skylink pridá WAR svět válek do programového balíčka Smart. V rámci promo vysielania však bude dočasne dostupný aj zákazníkom so základným balíčkom Digital. Pre zákazníkov digitálnej televízie UPC bude k dispozícii s ponukou Klasik, Komfort a Komplet.

Prvé mesiace vysielania sa ponesú v premiérach dokumentárnych programov, okrem domácich, aj z USA, Ruska, Veľkej Británie, Francúzska a Nemecka. Behom noci – od jednej do šiestej hodiny – ponúkne WAR programy bez komentára.

Dnešný TV program stanice WAR svět válek
3. októbra 2017
20:00 Dunkirk – Hitlerova poslední pevnost (PREMIÉRA)
20:50 Film o filmu Dunkerk (PREMIÉRA)
21:00 Zvláštní jednotky (PREMIÉRA)
21:55 Západní val
22:55 STALIN: Krev na sněhu

Technické parametre pre príjem TV WAR z družice Astra 3B:
Družica: Astra 3B (23.5°E)
Frekvencia: 12070 MHz
Polarizácia: H
FEC: 3/4
SR: 27500
Norma: DVB-S
Modulácia: QPSK
Názov: TV WAR
Provider: Skylink
Video formát: MPEG4

PIDy:
Video PID: 4010
Audio PID: 4020
Audio stopy: 4020 cze (Mpeg)
PCR PID: 4010
PMT PID: 4000
TSID: 3219
ONID: 0003
SID: 13146
TXT: N/A
HbbTV: N/A
DVB a TXT titulky: N/A

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Kvalitná tv tohto formátu bude vítaným produktom.. Otázne je v akej perióde sa budú opakovať jednotlivé seriály a aká bude ich výpovedná hodnota. Kedysi stvčka mala neviem či vlastnú tvorbu alebo nakúpené vo výpredaji WWII dokumenty, kde dookola ukazovali 4-5 fotiek ktoré 50minút iba zväčšovali a zmenšovali a k tomu bežal pokec. Dnes National Geographic má fantastické seriály o vojenskej technike, vrakoch z vojny alebo z rôznych múzeí s použitím digitálnej grafiky mnoho krát na úrovni hollywoodskych filmov.. Tak snáď tento projekt vydrží a bude nám prinášať zaujímavé detaily a snáď čoskoro aj v HD.
  PS: telekom kedy to plánujete pridať?

  1. Kvalitná???? Mizerný obraz a ešte horší producent. kanál patrí do portfólia Československé filmové společnosti (CS Film, CS Mini, Horor Film a Kinosvět) a podľa obsahu len recykluje to, čo už nezožerie Kinosvet. Plus umožňuje rozšíriť predaj reklamy.

   Na reláácie z NG zabudnite… Skôr tu uvidíte propagandu NATO a Ruska dostupnú na youtube.

  2. Až taký kritický by som nebol. Nočné programy bez komentára naozaj vyzerajú ako vykradnuté z YouTube, ale inak celkom v pohode telka. Určite oveľa lepšia, než reklamou zamorený zúfalý odpad z vysielania Hn@j a Mrdkízy od pondelka do piatku.

  3. Borci, priznám sa, keďže to v mágiu telekom nemá, nieje ani možnosť si otestovať „kvalitu“ tohto žánru, nakoľko sa histórii a téme WWII venujem cca 25 rokov..

  4. No, s tou chválou na adresu TV WAR som sa unáhlil. Okrem serióznych dokumentov som tam narazil na 7 konšpirátorských pseudo-dokumentárnych paškvilov, z ktorých 6 bolo tak neuveriteľne hlúpych (UFO, chemtrails, reinkarnácia…), že som mal chuť trieskať hlavou o múr. Vo vedení tejto TV buď pracuje niekto s alobalom na hlave, alebo tam jednoducho kašlú na kvalitu aj na svoju reputáciu a jediné kritérium pre zostavenie programu je možnosť nakúpiť vysielacie práva za bagateľ… Mimochodom, od dnešného dňa už táto TV nevysiela FTA.

Komentáre už nie sú povolené.