Viasat History Promo v DVB-T, na pozícii Infokanálu

V druhom celoplošnom terestriálnom multiplexe sa dnes objavilo voľné vysielanie dokumentárneho programu Viasat History. Stanica nahradila doterajší Infokanál spoločnosti Towercom, ktorý v súčasnosti už nie je v DVB-T dostupný. Zdá sa, že operátor sa rozhodol využiť dočasne pozíciu Infokanálu pre potreby ochutnávok a nalákať tak záujemcov na svoju terestriálnu platformu Plustelka.

Prístup k promo vysielaniu Viasat History majú teraz všetci diváci, ktorí prijímajú programy cez anténu. Navyše je kanál šírený ešte aj v staršom kompresnom formáte MPEG-2. Treba však spomenúť, že voľne vysiela stanica aj vo štvrtom multiplexe.

Pripomeňme, že Towercom v spolupráci s Viasatom plánuje postupne počas septembra sprístupniť programy Viasat History, Viasat Explore a Viasat Nature. Ako prvý je šírený voľne Viasat History a to od 1. do 10. septembra 2017. Po tomto termíne zostane opäť zakódovaný a k dispozícii iba predplatiteľom platformy Plustelka. Štandardne je kanál súčasťou štvrtého celoplošného multiplexu, ktorý už vysiela v štandarde DVB-T2.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

 • No veľmi skoro prišli nato, že v MUX 4 tá ochutnávka nebola pre nikoho… Dobré ráno stará mama…

  • No, ale aspoň reagujú na pripomienky od ľudí. Písal som im, aby presne toto spravili a zrejme som nebol jediný. Takže aj keď s meškaním, ale predsa. Dávam im za to plus.

   • Podla mna zbytocnost, ale ked uz tak by som tam dal aspon info o promo vysielani a dalsich podrobnostiach niekde na spodok obrazovky. Mne sa sa skor pacilo keby konecne aktivovali LCN nech netreba usporaduvat programy.

 • Towercom pomaličky sa zobúdza,Infokanál by mal slúžiť ako promo plateným kanálom stále,kým nemajú pokrytí 4 mux na 100 % niečo podobné ako má skylink ochutnávku.

 • Ponúkajú službu,ktorá sa nedá naladiť….kde-minimálne horná Nitra.atď-škoda,že neuvažujú logicky.V Prievidzi pred Tescom je reklama na Plustelku-ja už neviem či robia z ľudí idiotov alebo čo…

 • Jak jsemel kabelovku ume doma
  Teš delali akce šedam dali promo kanál
  Še vihodolý nejaki program to bila kabelovka
  Anologova třeba vihodilý TVP 2 program
  Bila akce natem program třeba celý měsic

 • Síce pekné že dali promo na Plustelku ale nenapadne ich , že na väčšine miesť nemajú pokrytie 4 respektívne 1 muxom ? ani vo VK ho nemajú , takže podľa mňa zbytočné lákať ľudí na PLUSTLKU keď nemá 100 % pokrytie .

Tento článok už nie je možné komentovať