Viasat Explore teraz v DVB-T na desať dní pre všetkých

Od dnešného dňa je možné cez anténu prijímať dočasne voľne dokumentárny kanál Viasat Explore. Sprístupnený bude všetkým divákom až do 20. septembra, kedy zostane opäť zakódovaný a dostupný iba predplatiteľom platformy Plustelka, vo štvrtom multiplexe.

Viasat Explore prinesie počas voľného vysielania niekoľko zaujímavých dokumentov. Z premiérových je to seriál SAS: Odvážnemu šťastie praje, ktorý ponúkne divákom napínavé a drsné zábery z prostredia špeciálnych jednotiek. Všetci vieme čo sú špeciálne jednotky zač a aké náročné operácie vykonávajú, ale aký je proces prijímania nových členov? Elitná skupina bývalých členov britských špeciálnych síl SAS prevedie 30 fyzicky zdatných civilistov neskutočným peklom a podrobí ich mimoriadne fyzickým a psychologickým testom. Prvú časť seriálu si môžete pozrieť už v utorok 12. septembra o 21:45.

Voľné vysielanie Viasat Explore je možné prijímať z druhého ako aj štvrtého multiplexu. V druhom celoplošnom multiplexe je kanál k dispozícii iba dočasne a to na špeciálnej pozícii Viasat Explore Promo (bývalá pozícia Infokanálu). Štandardne je kódovaný systémami Irdeto a súčasťou štvrtého multiplexu, ktorý už vysiela v DVB-T2. Ďalšie podrobnosti o Plustelke si môžete prečítať tu.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

 • Na maďarskej MinDig TV ide od dnes na pozícii C8 nekódovaný Minimax,ale hrozná kvalita !!!

 • Pre všetkých okrem Oravy .. 59k je rušený od dnes tak že nepomáha ani LTE filter, 26 k super, 44k na 30 % 59k štvorce asi spustili pomaranč alebo 4cu v LTE a 46k čakáme už 3 roky .. ešteže nám vysielajú PL – keby len pridali na tých vysielačoch (20kW-smerových) o 10 % tak ich ladia až v PD 🙂 TROLY

  • Aký filter si použil?My sme od vysielača Gerecse cca 40km 59 kanál Mux C vložením LTE filtra Profesionál sieť LTE zrezal o 37 dB a je všetko ok.Na stránke TP-plus je všetko čo treba vedieť o Dvbt ako aj merania pred aj po odrušení LTE.

   • 4ka to asi nebude, pokiaľ viem, oni používajú iba 1800 MHz pásmo.

  • aj Poliaci by mohli navyšiť vykon vysielačov Zakopane a Rabka 34 a 41 ide a 36 slaby občas ide

   • keby poliaci navýšili, tak jak písal towertroll, stačilo by o 10% tak až v Prievidzi by mali obraz …

   • testy robia s LTE sieťami aj u nás to takto začalo-striedavo a výsledok bolo vsadenie LTE filtrov a je pokoj 🙂

Tento článok už nie je možné komentovať