Towercom navýšil výkony dvoch DVB-T vysielačov na Orave

Na Orave môžu diváci od dnes zaznamenať zlepšenie príjmu druhého a tretieho DVB-T multiplexu. Telekomunikačný operátor Towercom navýšil výkony oboch celoplošných multiplexov z vysielača Námestovo-Magurka, ktorý pokrýva signálom nielen Oravu ale z časti aj Kysuce a Liptov.

Pôjde o skvalitnenie príjmu v nasledovnom rozsahu: na MUX3 bude navýšený výkon ERP z 20 kW na 31 kW. MUX2 bude navýšený z 20 kW na 22 kW,“ uviedol pre náš portál SatelitnáTV.sk externý hovorca Towercomu Ivan Rudolf.

Vysielač Námestovo-Magurka šíri aktuálne tri celoplošné multiplexy. Prvý vysiela na 44. kanáli s maximálnym povolený výkonom 23,230 kW, druhý na 59. kanáli s výkonom 22 kW a tretí na 26. kanáli s výkonom 31 kW. Štvrtý celoplošný multiplex, ktorý už šíri signál v štandarde DVB-T2, z vysielača nie je dostupný.

Podľa našich informácií chce Towercom aj naďalej pokračovať v zlepšovaní pokrytia DVB-T/T2 signálom v problematických oblastiach. Navyšovanie výkonov na vysielači Námestovo-Magurka tak nebude určite posledným. Ak sa nám podarí zistiť ďalšie informácie, budeme vás samozrejme informovať.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

 • 10kW je dosť málo z tej kóty. Aspoň 20kW nech to má význam. Aj Krížavu a Dubník by mohli dať konečne na skoordinované výkony.

  • to áno, 20 kW by bolo ideál, no to by pokrylo 50.000 SL kariet a keby odišlo len 1/3, čo predpokladám, že by to boli 2/3, tak by to ten čo predal SL dostal vyžrané, čiže MUX 4 na Orave kvôli SL kartám nebol 3 roky a ešte ďalšie 3 nebude … o tri roky to tu napíšem ako na abčku

   • Towertroly robili prieskumy, že koľko lavórov je na strechách na Orave, či sa oplatí spúšťať Mínustelku…

    • Aj ja mám lávor po Skylinku-grclinku a mám nekódované stanice plus RTVS kartu z Astry 23,5 a Astry 19,2 a k tomu nekódované stanice slovenské a maďarské a bohate mi to stačí,nepotrebujem nikomu platiť.

 • Skylink už dávno nemá nič spoločné s Towercomom. Jednoducho bývalé vedenie Towercomu MUX 4 púštalo iba s veľkých kót. Ťažko mohli konkurovať SL kde boli všetky SK+CZ stanice za servisný poplatok a pri spúštaní SK DVB-T zadara…

  Lenže od tej doby je dosť podstatná zmena že aj napriek drahšiemu servisnému poplatku na SL máš o vyše polovicu staníc menej.
  Teraz je podstatne atraktívnejšia Plustelka pre nenáročných divákov, ktorým stačí SD kvalita pri väčšine programov za 2,99€ mesačne.
  Rozširujú teraz sieť MUX4 len to robia strašne pomaly. Určite chýbajú milióny z Markízy za šírenie cez DVB-T.

  • nepleť hrušky a jablká 😉 Markízu nemali brať späť, keď si vybrala svoju cestu, nech si ide … do plustelky, ako platenej platformy mali dať české filmové a dokumentárne kanály s licenciami pre SVK (ZOOM, MAX,COOL…) pokryť územie ako MUX-2 a bolo by vymaľované, no ako som už písal to nikdy nebude lebo väzby SL stále fungujú.

   • rado. Máš jednoznačne pravdu Markíza do Plustelky nepatrí pôsobí v nej ako stará obohraná platňa. Plustelke návrat Markízy evidentne nepomohol po polroku si diváci odvykli-čo pomohlo sú akcie tie majú zmysel to čo by Plustelke zaručilo vzostup sú České filmové kanály a dokumenty.To čo potrebuje Mux4 Plustelky je dostať úroveň pokrytia na úroveň pred prechodom na T2. Reklamovať Plustelku pri tomto pokrytí je voči platiacim divákom ktorí ju mali pred prechodom na T2 ok-nefér. Patrilo by sa oboznámiť divákov v dotknutých miestach straty alebo zníženia kvality príjmu informovať o plánoch nápravy stavu či už plánovaným navýšením výkonu či vybudovaním siete opakovačov aj prostredníctvom kanála Info priestoru v ňom je viac než dosť aj o živej prezentácii Plustelky písať netreba tej by to tiež prospelo.

 • Tí čo ste z Oravy, skutočne je lepšie pokrytie ? ? ? Zlepšil sa signál ? ? ? Alebo len oblbujú, tak ako v tejto diskusii dole písal rado: https://www.satelitnatv.sk/2017/09/towercom-mimoriadne-odstavky-vysielacov-z-dovodu-navysovania-vykonu/#comments

 • re:rado
  Tebou vymenované stanice nemajú vysporiadané práva pre SK a ani záujem tu vysielať.

 • S takym navysenim vykonu vysielacov by som sa na ich mieste nechvalil. Su to ubohe vykony vysielacov. A to zvysenie z 20kW na 22kW tak to je nasmiech.

 • Magurka pokrýva výborne Nowy Targ a časť Krakowa. Presah je aj na Zamagurie.

 • Nemohly radšej spustiť MUX 4 na Orave všade reklamy na PlusTelku môžem poradiť ,ak je niekdo z Oravy resp.Tvrdošina a okolia a ma vyhlad na Rohače tak ide odraz zo Ziliny 39 kanal DVB-T2 len je poslabši občas zamrza obraz, ja to mam ,Doporučujem vonkajšiu antenu zosilovačom vyskušajte

Tento článok už nie je možné komentovať