Reklama

Towercom navýšil výkony dvoch DVB-T vysielačov na Orave

Na Orave môžu diváci od dnes zaznamenať zlepšenie príjmu druhého a tretieho DVB-T multiplexu. Telekomunikačný operátor Towercom navýšil výkony oboch celoplošných multiplexov z vysielača Námestovo-Magurka, ktorý pokrýva signálom nielen Oravu ale z časti aj Kysuce a Liptov.

Pôjde o skvalitnenie príjmu v nasledovnom rozsahu: na MUX3 bude navýšený výkon ERP z 20 kW na 31 kW. MUX2 bude navýšený z 20 kW na 22 kW,“ uviedol pre náš portál SatelitnáTV.sk externý hovorca Towercomu Ivan Rudolf.
Pokračovanie nižšie:


Vysielač Námestovo-Magurka šíri aktuálne tri celoplošné multiplexy. Prvý vysiela na 44. kanáli s maximálnym povolený výkonom 23,230 kW, druhý na 59. kanáli s výkonom 22 kW a tretí na 26. kanáli s výkonom 31 kW. Štvrtý celoplošný multiplex, ktorý už šíri signál v štandarde DVB-T2, z vysielača nie je dostupný.

Podľa našich informácií chce Towercom aj naďalej pokračovať v zlepšovaní pokrytia DVB-T/T2 signálom v problematických oblastiach. Navyšovanie výkonov na vysielači Námestovo-Magurka tak nebude určite posledným. Ak sa nám podarí zistiť ďalšie informácie, budeme vás samozrejme informovať.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Škoda, že nenavýšil ten 4-MUX z 0 aspoň na 10 kW
  TROLY

 2. 10kW je dosť málo z tej kóty. Aspoň 20kW nech to má význam. Aj Krížavu a Dubník by mohli dať konečne na skoordinované výkony.

  1. to áno, 20 kW by bolo ideál, no to by pokrylo 50.000 SL kariet a keby odišlo len 1/3, čo predpokladám, že by to boli 2/3, tak by to ten čo predal SL dostal vyžrané, čiže MUX 4 na Orave kvôli SL kartám nebol 3 roky a ešte ďalšie 3 nebude … o tri roky to tu napíšem ako na abčku

  2. Towertroly robili prieskumy, že koľko lavórov je na strechách na Orave, či sa oplatí spúšťať Mínustelku…

  3. Aj ja mám lávor po Skylinku-grclinku a mám nekódované stanice plus RTVS kartu z Astry 23,5 a Astry 19,2 a k tomu nekódované stanice slovenské a maďarské a bohate mi to stačí,nepotrebujem nikomu platiť.

 3. Skylink už dávno nemá nič spoločné s Towercomom. Jednoducho bývalé vedenie Towercomu MUX 4 púštalo iba s veľkých kót. Ťažko mohli konkurovať SL kde boli všetky SK+CZ stanice za servisný poplatok a pri spúštaní SK DVB-T zadara…

  Lenže od tej doby je dosť podstatná zmena že aj napriek drahšiemu servisnému poplatku na SL máš o vyše polovicu staníc menej.
  Teraz je podstatne atraktívnejšia Plustelka pre nenáročných divákov, ktorým stačí SD kvalita pri väčšine programov za 2,99€ mesačne.
  Rozširujú teraz sieť MUX4 len to robia strašne pomaly. Určite chýbajú milióny z Markízy za šírenie cez DVB-T.

  1. nepleť hrušky a jablká 😉 Markízu nemali brať späť, keď si vybrala svoju cestu, nech si ide … do plustelky, ako platenej platformy mali dať české filmové a dokumentárne kanály s licenciami pre SVK (ZOOM, MAX,COOL…) pokryť územie ako MUX-2 a bolo by vymaľované, no ako som už písal to nikdy nebude lebo väzby SL stále fungujú.

  2. rado. Máš jednoznačne pravdu Markíza do Plustelky nepatrí pôsobí v nej ako stará obohraná platňa. Plustelke návrat Markízy evidentne nepomohol po polroku si diváci odvykli-čo pomohlo sú akcie tie majú zmysel to čo by Plustelke zaručilo vzostup sú České filmové kanály a dokumenty.To čo potrebuje Mux4 Plustelky je dostať úroveň pokrytia na úroveň pred prechodom na T2. Reklamovať Plustelku pri tomto pokrytí je voči platiacim divákom ktorí ju mali pred prechodom na T2 ok-nefér. Patrilo by sa oboznámiť divákov v dotknutých miestach straty alebo zníženia kvality príjmu informovať o plánoch nápravy stavu či už plánovaným navýšením výkonu či vybudovaním siete opakovačov aj prostredníctvom kanála Info priestoru v ňom je viac než dosť aj o živej prezentácii Plustelky písať netreba tej by to tiež prospelo.

 4. Tí čo ste z Oravy, skutočne je lepšie pokrytie ? ? ? Zlepšil sa signál ? ? ? Alebo len oblbujú, tak ako v tejto diskusii dole písal rado: https://www.satelitnatv.sk/2017/09/towercom-mimoriadne-odstavky-vysielacov-z-dovodu-navysovania-vykonu/#comments

 5. re:rado
  Tebou vymenované stanice nemajú vysporiadané práva pre SK a ani záujem tu vysielať.

 6. S takym navysenim vykonu vysielacov by som sa na ich mieste nechvalil. Su to ubohe vykony vysielacov. A to zvysenie z 20kW na 22kW tak to je nasmiech.

 7. Magurka pokrýva výborne Nowy Targ a časť Krakowa. Presah je aj na Zamagurie.

 8. Nemohly radšej spustiť MUX 4 na Orave všade reklamy na PlusTelku môžem poradiť ,ak je niekdo z Oravy resp.Tvrdošina a okolia a ma vyhlad na Rohače tak ide odraz zo Ziliny 39 kanal DVB-T2 len je poslabši občas zamrza obraz, ja to mam ,Doporučujem vonkajšiu antenu zosilovačom vyskušajte

Komentáre už nie sú povolené.