Reklama

Skylink bude ponúkať nové dekódovacie moduly s integrovanou kartou

Ešte tento mesiac by sa mali dostať do predaja, na Slovensku a v Českej republike, nové licencované dekódovacie moduly pre príjem satelitnej televízie Skylink. Moduly budú mať označenie CAM 701 a budú pracovať už s novým kódovacím systémom Viaccess. Pôjde o špeciálne moduly so zabudovanou dekódovacou kartou ViaccessOrca, ktoré budú slúžiť výlučne iba pre príjem programov z ponuky operátora. Výrobcom je firma Neotion.
Pokračovanie nižšie:


Nový CAM modul je kompatibilný s televízormi a satelitnými prijímačmi s voľným CI, prípadne novším CI+ slotom. Doporučená maloobchodná cena bola stanovená na sume 52,9 € s DPH.

Distribúcia nových modulov CAM 701 s integrovanou dekódovacou kartou ViaccessOrca rozšíri ponuku doterajších modulov. Neznamená to teda, že by malo dôjsť k výmenám pôvodných modulov s kartami Irdeto. Kódovací systém Irdeto zostáva funkčný aj naďalej a pre súčasných zákazníkov sa teda nič nemení.

Pripomeňme, že vlastník Skylinku, luxemburská spoločnosť M7 Group, podpísala dohodu ohľadom ochrany obsahu s ViaccessOrca ešte v roku 2014. Reálne však nasadil operátor kódovací systém ku všetkým programom z ponuky Skylinku iba minulý rok. Od septembra 2016 je tiež v predaji aj nový satelitný prijímač Samsung EVO-S, ktorý okrem kódovacieho systému Viaccess podporuje aj Skylink Live TV s archívom.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Pozrite si cenu taho isteho modulu v Rakusku https://www.hdaustria.at/modul/

  1. zabudol si ze je to zadara k baliku kombi. a to som nezistoval ci k rocnemu alebo dvojrocnemu predplatnemu

 2. Ano vsetci operatori, ked nieco hardwerovo zmenia, tak ponukaju bud vymenu prijimacov, kariet, alebo modulov zdarma ( napriklad posledne AnikSat a Flix TV ) len Skylink driape peniaze od ludi a vidi sa mi, ze len v Cechach a na Slovensku, ked v Rakusku to je gratis

  1. @Bond: lenže všetci operátori o ktorých píšeš tie zariadenia poskytujú do prenájmu, alebo zadarmo!!! Skylink neposkytuje NIČ – ešte aj tú blbú kartu užívateľom PREDÁVA a teda už nie je jej vlastníkom.

   A plačeš na nesprávnom hrobe – za túto politiku poďakuj nášmu slávnemu Towerkomu, pretože ON VYTVORIL SKYLINK a zaviedol túto politiku. A blbci mu to žrali a kupovali karty a prijímače ako diví – predsa sa nebudú viazať (a to bol iba jedne z dôvodov, ďalši dôvod bol ten, že kúpim si to čo chcem, a nie som predsa taký bohatý, aby som používal šmejd od operátora zadarmo).

   M7 kúpil spoločnosť s dvomi miliónmi zákazníkov, z ktorých väčšina NIČ neplatila a obchodný model Skylinku považovala za veľmi výhodný. Len blázon by to menil, nútil ľudí do toho, aby sa vzdali svojich prijímačov, uzatvorili zmluvy na viazanosť a podobne… Nehovori co tom, koľko by to stálo. Takže model zostal zachovaný – len sa prihodila možnosť kúpy dotovaného prijímača pri viazanosti… V Rakúsku nič také neexistovalo (ani na iných trhoch, kde M7 pôsobí), takže naozaj nemali dôvod kopírovať nezmyslený obchodný model Towerkomu.

   Keďže Skylink nevlastní ani Vaše karty a ani Vaše zariadenia, tak si ich láskavo meňte za svoje. Rovnako ako ste menili analógové TV prijímače za digitálne prijímače.

  2. Nemáš pravdu, nie všetci operátori ponúkajú prijímače zadarmo, resp. do prenájmu, práveže spomínaní Flix aj Antik sat prijímače predávajú. Napriek tomu Antik po zmene kodeku, ktorá de facto „znefunkčnila“ staré boxy, ich menil za nové zadarmo. Pravdu máš v tom, že Skylink neposkytuje NIČ. Čo by ani nebol problém, keby nezdieral zákazníkov registračnými poplatkami, servisnými poplatkami a ich neustálym zvyšovaním, zmenami dekódovacích kariet, zrušením základného balíka a jeho nahradením drahším balíkom, najnovšie hrozbou vypnutia CAID 0D96, čo znovu donúti klientov kupovať nové prijímače (certifikované šmejdy namiesto kvalitných linuxových), alebo aspoň CA moduly, ak má prijímač CI slot (čo eliminuje výhody kvalitných boxov s viacerými či FBC tunermi). Takže Skylink funguje len zo zotrvačnosti myslenia svojich klientov, ich neinformovanosti, lenivosti či zadubenosti, čo nebude fungovať dlho. Väčšina ľudí časom precitne, lebo neponúkať NIČ a zároveň takto ošklbávať a obmedzovať je drzosť, ktorá musí nakopnúť aj toho najväčšieho letargika k zmene operátora. Ak už niekto bude nútený vymeniť prijímač, odporúčam vymeniť ho za model s podporou HEVC, otočiť lavór a vymeniť rovno aj poskytovateľa sat. služby.

   Mimochodom, klientovi môže byť ukradnuté, po kom zdedil Skylink obchodný model, zmluvný vzťah je vždy medzi ním a firmou, a nie figúrkami v pozadí firmy. Navyše M7 je vlastníkom Skylinku už dosť dlho na to, aby ten model zmenila. Ak ho nezmenila, tak asi najskôr preto, že im vyhovuje pokračovať v politike zdierania. Pretože niektoré zmeny predsa len vykonali, všetky do jednej v neprospech zákazníka (vymenoval som ich vyššie).

  3. Vážne veríš tomu, že Antik Sat tie zariadenia PREDÁVA? Ja nie – pretože potom by nemohli mať v tarife nasledovné POKUTY:
   Pokuta za neoprávnenú manipuláciu s Hybridným Antik Mini2 S Set-top boxom alebo za poškodenie deštrukčnej nálepky (plomby) 99 €
   Pokuta za neoprávnenú manipuláciu so Štandardným satelitným Set-top boxom (KAON STB) alebo poškodenie deštrukčnej nálepky (plomby) 69 €
   Pokuta za neoprávnenú manipuláciu s CA modulom 36 €
   Pokuta za poškodenie dekódovacej karty 19 €
   Pokuta za poškodenie komponentov Set-top boxu – za každý chýbajúci komponent
   (diaľkový ovládač, el. zdroj, HDMI kábel) 4 €/ks

   Síce ako užívateľ služby zaplatíš 100€ či koľko za zariadenie a podľa teba sa stávaš jeho vlastníkom. Podľa TARIFY Antiksatu sa jeho vlastníkom nestávaš – pretože nesmieš so svojím vlastným zariadením MANIPULOVAŤ. Skylinku je absolútne jedno, čo so svojím prijímačom urobíš – prídeš max. o záruku. V Antiku nie.

  4. Dobre, s Antikom máš zrejme pravdu. Moja chyba, nečítal som ich tarifu ani zmluvu, keďže nie som ich klientom. Navyše ma pomýlilo to, že ich boxy má v ponuke viacero predajcov, nie iba Antik, ale zrejme to budú zmluvní predajcovia. Ale čo Flix? Ešte stále tu ostáva ten.

  5. a čo flix ? kartu som kúpil a zaregistroval v júli, dostal som zákaznícke číslo 20000xx, určite nemajú 2mil zákazníkov, takže 2 asi znamená SK, ak zákaznícke čísla neprideľuje náhodný výber (čo asi ťažko) tak v júli mal flix na Slovensku menej ako 100 zákazníkov

  1. Nič nie je zadarmo. Ak ho aj dajú zadarmo tak iba s balíkom a s viazanostou.

 3. pokial je to jednoucelove zariadenie zakaznik ho ma dostat k sluzbe do uzivania a nie ho kupovat cez tretiu stranu, inac je to nekala praktika a zbavovanie sa zodpovednosti ohladne zaruky na zariadenie

  1. A čo to má spoločné so zárukou:? Záručná doba je na FUNKČNOSŤ zariadenia (fyzikálnu – teda či je zariadenie schopné signál spracovať) ako takého počas 24 mesiacov. Záruka sa nevzťahuje na to, že bude funkčný signál, ktorý to zariadenie má dekódovať.

 4. Ešte raz budú chcieť po zákazníkovi výmenu karty, tak už za ty prachy meniť nebudem ale sa na nich vy….. a pôjdem do Digi. Možno to ani dlho nepotrva , stačí keď zdvihnú servisný poplatok a hneď idem do Digi. Mne je jedno komu zaplatím. Zlodejov podporovať nebudem.

  1. Servisný poplatok zdvihnú, na jar, to je prakticky istota. A asi aj tú kartu bude onedlho treba meniť, pokiaľ nemáš Irdeto M7. A ak Tvoj prijímač nezhltne kartu M7, tak aj ten.

  2. Počítam že v marci, až v apríli… A som zvedavý na retenčné podmienky pre starých zákazníkov. Doteraz som vždy platil zhruba polovicu toho, čo majú v cenníku, tak uvidím či to zostane. Zmena prijímača by ma troška naštvala, keďže Ariva ešte slúži, ale telka je nová, aj s H.265 a nov´yCI modul nie je o moc drahší ako ten doterajší na Irdeto.

Komentáre už nie sú povolené.