Senzi bude v ponuke Skylinku, poznáme termín

Slovenský hudobný kanál Senzi chce už v blízkej dobe rozšíriť svoju dostupnosť pre divákov. Už od utorka 19. septembra začne vysielať aj na družici Astra 3B (23,5°E), z ktorej ho budú môcť prijímať predplatitelia satelitnej platformy Skylink. Presné technické parametre pre príjem zatiaľ nie sú známe, podobne ani to v ktorom balíku bude k dispozícii. O ďalších podrobnostiach vás budeme samozrejme informovať.

Senzi sa zameriava vo vysielaní hlavne na ľudovú hudbu. Prevádzkovateľom je akciová spoločnosť Senzi so sídlom v Bratislave. Spomeňme ešte, že len pred pár dňami došlo k úprave loga stanice, kedy sa pod názvom Senzi objavuje nápis „music box tv“.

Po ukončení šírenia programu v DVB-T mohli Senzi od júla 2017 prijímať iba diváci vybraných káblových, satelitných a IPTV operátorov, prípadne cez internet. Zo satelitných platforiem ju mohli sledovať predplatitelia Magio Sat, DIGI TV, freeSAT, ANTIK Sat a Flix TV. Skylink bol tak jediným operátorom, ktorý program nemal v ponuke. To sa však už od budúceho týždňa zmení.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

 • No konečne ale im to trvalo, a pre redakciu , bude to od balíčka Digital ?

  • Nechápem, keď platia za šírenie na niekoľkých satelitoch, tak by mohli platiť aj za pozemné vysielače DVB-T napríklad regionálny mux AVIS.

   • V avise je biedne pokrytie signálom aj unás v Lc.Škoda by to bolo do toho dávať.

 • Senzi som chytal v dvbt väčšinou kódované,teraz mám naladený trenčiansky miestny mix a je tam bezkonkurenčne lepší šláger a hlavne ZADARMO

 • Ešteže od mája budem od nich preč…
  Takéto braky, ale aby zaradili ID Xtra, alebo vrátili Crime+Investigation to nie…
  Už ma štvú…

 • Ja si rád pozriem TV Senzi. Problém to určite nebude. Aj keď sú na tv trhu už niekoľko rokov som rád že táto tv príde.

 • Z DVB-T Senzi zrušili , čo bolo idealne pre ludi ktory maju radi ludovu hudbu a folklor a nebolo to dobre riešenie vyradiť z ponuky DVB-Ta som zvedavy ako budu na satelite SKILINKu pochybujem že pojdu free , určite budu v baličku Digital alebo niejakych inych baličkoch Smart pod, to je cely Skylink zas sa budu chvaliť že pribudol tv kanal

 • Konečne rada pozerám folklór a zatiaľ len šláger

  • Samohrajkové odrhovačky nie sú folklór. S trochou tolerancie by sa to dalo nazvať šlágrami, aj keď to tiež nie je pôvodný význam slova.

  • Kto má naozaj rád folklór, ten nebude sledovať gýčové relácie na staniciach Šláger a Senzi. Keď si nejaký „Janči“ kúpi čínske klávesy a bude pri nich vyspevovať ľudové pesničky, to nie je folklór. Folklór musí mať tradičného „ducha“ vrátane tradičných hudobných nástrojov a výrazových prostriedkov.

   Odporúčam pozrieť si reláciu Kapura na RTVS. Vysielanie relácie je síce zriedkavé, ale aj tak je vo vysielaní RTVS viac folklóru, ako na spomínaných staniciach.

   • Asi tak. Ale poniektorí to ťažko pochopia. Stačí sa pozrieť na ich gramatiku…

Tento článok už nie je možné komentovať