Reklama

ANTIK: Markíza a JOJ už nebudú v základnom balíku

ANTIK Telecom v reakcii na zavedenie poplatkov slovenských komerčných vysielateľov TV Markíza a TV JOJ dá zákazníkom na výber či chcú vybrané programy sledovať, alebo nie. V prípade záujmu si budú musieť ale priplatiť viac. Zmeny začnú platiť od polovice augusta.

Zavedenie poplatkov za šírenie staníc Markíza, Doma, Dajto, JOJ, JOJ Plus a Wau ich vysielateľmi v predchádzajúcich mesiacoch si vyžiadalo zmenu cenníkov Antik Telecomu,“ informoval dnes operátor. Pre klientov vznikla možnosť vybrať si nový Základný balík Light bez slovenských komerčných televízií ale zároveň stále obsahujúci viac ako 140 programov všetkých žánrov alebo si ponechať pôvodný Základný balík, ktorého cena stúpla o dve eura. Klient, ktorí nepotrebuje sledovať Markízu, či JOJ tak zaplatí nezmenenú cenu 17,92 za balíček internetu, televízie a telefonovania a záujemcovia o tieto stanice budú uhrádzať o 2 eurá viac. Používatelia optického alebo wifi internetu bez TV budú takisto naďalej platiť pôvodný poplatok 17,92 eur mesačne.
Pokračovanie nižšie:


Tvárou v tvár nárazovému spoplatneniu vysoko sledovaných slovenských komerčných staníc sme hľadali riešenie, ktoré našim klientom umožní rozhodnúť sa či preferujú malé zvýšenie poplatkov alebo tieto stanice nesledujú a chcú si zachovať pôvodné poplatky,“ vysvetľuje TV manažér Antik Telecom Vlastimil Lakatoš. „Štatistiky z našich informačných systémov hovoria, že tieto programy denne sleduje až 70% a aspoň raz za 3 dni takmer 85% klientov. Ponechať pre nich obľúbené kanály je pre nás veľmi dôležité. Na druhej strane ostatným chceme dať možnosť si vybrať a na poplatkoch ušetriť.

Zavedenie zmien v tarife nasleduje po bezprecedentnom zavedení poplatkov za šírenie komerčných TV staníc skupín Markíza a JOJ na jar tohto roku. Podľa vyjadrenia zástupcov spoločnosti sa operátor dlhodobo snažil o minimalizáciu vplyvu nových poplatkov na klientov a doteraz zvýšenie nákladov uhrádzal na vlastný účet.

Nová tarifa je platná od 15.8.2017 o čom boli klienti už v priebehu minulého týždňa informovaní elektronickou poštou a na web stránke spoločnosti. Antik sa navyše rozhodol na obdobie od 15.8 do 31.8. poskytnúť zákazníkom zľavu tak, že za mesiac august ešte poplatky vyberie v pôvodnej výške. Klienti, ktorí využívajú Základný balík TV bez internetu za 5,88 eur/mes. sa budú môcť rovnako rozhodnúť zachovať si pôvodnú cenu výberom nového Základného balíka Light alebo akceptovať zmenu ceny na 7,88 eur/mesačne. Zákazníci, ktorý sa rozhodnú pre nový Základný balík Light bez TV Markíza, Doma, Dajto, JOJ, Joj Plus a Waw tak môžu spraviť podpisom dodatku k zmluve na ktoromkoľvek
zákazníckom mieste Antiku do konca augusta 2017, ostatným klientom ostane zachovaná TV služba
v pôvodnom rozsahu.

Aj keď väčšina internetových užívateľov sa v diskusiách vyjadruje, že komerčné TV nesleduje, podľa systému ANTIKu je realita úplne iná. Až 82% klientov operátora sleduje reálne často kanály Markízy a TV JOJ.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Kecálkovia teraz budte hrdinovia a odpojte si sk programy.Ulážte že za ne platiť nebudete ako rozprávate v iných diskusiach.Hm…

 2. #Ka: načo tu fabuluješ ako provokatér? Ktorá stupídna telka si ťa podplatila?

  Ja Mám smolu, v telekome je pre istotu plošná cena pre všetkých aj keď mediálny odpad nesledujem, tak platiť musím, takéto nastavenia zmlúv niektorým chytrákom vyhovujú a držia tento zaostalý biznis stále nad vodou, veď bodaj by nie, za naše peniaze si dookola vysielajú zaplatené reklamy ktoré sa pekne kumulujú a potom vám pustia 1000x recyklovaný predpotopný seriál s odduševneným SK dabingom bez emócií. Ja sledujem Travel Channel, National Geographic, Spektrum, Prima Zoom, History, Viasaty a občas nekajaké športy. Takže dajte mi možnosť neplatiť a umelo živiť nejakú hnojku alebo narkózu, a s radosťou si znížim mesačné poplatky za káblovku.

  1. Mňa žiadna telka nepodplatila.Len keď sleduješ tie komenty ludí ako rozprávajú a nekonajú tak to možno vyznie provokáciou.

 3. 21 rokov vysielania zanechalo stopy a väčšina už bez toho braku nevie žiť to je žiaľ fakt a tí čo o tom píšu že to nesledujú patria k menšine.

 4. Ja najčastejšie sledujem TA 3 ,Joj cinema a sem tam jojku,aj to len správy ráno čo opakajú z večera a verejnoprávnu keď dávajú nejaký šport,ale aj to keď ten istý prenos dáva Eurosport,tak ho sledujem tam,lebo na verejnoprávnej rozprávajú o všetkom možnom,len nie o športe.

  1. Tie kanály čo si spomenul sú v DVBT2 cez anténu za 2.99 mesačne pri objednávke na rok a ako darček ti pridajú ešte 3.mesiace k dobru.Za tú cenu prečo nie?

  2. Prečo nie? Ja mám tiež zaplatené. Ročne to je 35,88, +3 mesiace. Občas sa stanú výpadky. Pozorujete ich aj vy? Ale mám ich len v MUX4. Kódovanie problém nerobí. ČT1 a 2 dekóduje bezchybne, lebo je v MUX1. Máte tiež výpadky v MUX4? Prejavuje sa to štvorčekmi, segmentáciou alebo zamrznutím obrazu na krátku dobu. Cca 1-2 sek. Vizuálne je to pozorovateľné.

  3. Presne tak sa to správa aj mne v MUX 4, vypadne na 1-2 sec a zas ide nejaku dobu a tak dookola… a zistil som že v zime to šlo lepšie – výpadky neboli tak časté.

  4. Tí, čo Vám vypadáva MUX 4 na 1 – 2 sec. alebo mrzne, trhá aj pri dostatočnom signále, napíšte do Plustelky alebo Towercomu, aby vám poslali kľúče na aktualizáciu a potom, by vám to už nemalo robiť.

 5. Neviete niekto poradiť: Ako sa dajú v plustelkovom prijímači Zircon T3000HD vypnúť titulky. Pri slovenských programoch nezobrazuje titulky, len ak prepnem na maďarské programy z terestriálu, tak zobrazuje v dolnej časti titulky po maďarsky. V nastaveniach v časti Jazyk, je však všetko povypínané, tak odkiaľ lezú tie titulky?

  1. Niet pomoci pri každom prepnutí na madarské stanice treba titulky vypnúť manuálne.Po pripomienkach má Alma T300 HD túto funkciu ok.

  2. pre L14: Môžeš napísať, že kde sa na prijímači Zircon T3000HD vypínajú tie titulky manuálne, že čo je potrebné stlačiť na diaľkovom ovládači, alebo kde je potrebné vstúpiť v MENU / Nastaveniach. Lebo už nemám návod. Vďaka.

  3. Pozri tlačidlo SUB alebo SUBTITLE.
   Tam ich dočasne vypneš.V Menu sa dajú vypnúť titulky ale treba i pozrieť nastavenia titulkov.Možnosti sú tam.Už si presne nepamätám ale príjmač som predal dávno.

  4. Teraz som v Tirolsku nemam tu ovladac ale v pravo hore tlacitko tusim modre mozno sa mylim co je vsak nepodstatne-zatlac klikni hore a daj ok je to treba urobit za kazdym prepnutim na madarsky program

  5. Vďaka, mám to, je to žlté tlačítko a šípka hore na vypnutie a OK a už to vypne titulky, ja som to len preto nevedel, lebo na žltom tlačítku nie je nič napísané a návod nemám… Ale potom mi to už došlo, že žlté lebo je tam nakreslený rámček a v spodnej časti rámčeka čiarka akože titulky.

  6. @L14:

   Nemáš z Tvojho obchodu skúsenosť s touto stanicou – transmodulátorom Alcad TT-211 DVB-S, S2 s výstupom do pásma DVB-T. Nevieš, či pri dátovom toku Skylinku (Astra 3B) by táto stanica utiahla z jednej frekvencie (multiplexu) len 2 programy ČT1 HD a ČT2 HD alebo aj viac programov ČT? (aby nekockoval obraz):

   etechshop.sk/katalog/kategorie/satelitny-prijem/prislusenstvo-k-sat/zosilovace-sat/sta-alcad/produkt/alcad-transmodulator-tt-211-dvb-s–s2—dvb-t

   Prípadne nevieš o nejakom transmodulátore prevádzajúcom z DVB-S2 do DVB-T, ktorý by dokázal previesť (utiahol) viac programov ČT z Astry 3B, aby nekockovali?

  1. Ďakujem za info. A existuje aj nejaká podobná stanica alebo niečo iné, čo by dokázalo utiahnuť viac staníc v HD ako 2?

  2. RFT-845 napríklad, dokáže transmodulovať z 2 transpondérov do 2 kanálov v UHF pásme. Ale priprav sa na cenu 900+.

  3. A tieto stanice – transmodulátori sú funkčné len s novými kartami Irdeto M7 alebo aj so staršími kartami Irdeto?

  4. Tam idú CA moduly, takže fungujú s ľubovoľnou kartou. Moduly treba použiť buď Neotion dual, alebo profesionálne s podporou súčasného dekódovania viacerých programov (až 8).

 6. Keď si vyberiem Základný balík Light a prídem o programy Markíza, Doma, Dajto, JOJ, JOJ Plus a Wau ,tak by sa mala aj tu upraviť cena smerom na dol .Prečo sa táto cena neupraví ???

Komentáre už nie sú povolené.