Reklama

FLIX TV: Do septembra budú všetky programy v HEVC

Satelitný operátor Flix TV spolu s partnerom Telekom Austria Group má v pláne zmeniť kodek u všetkých kanálov z doterajšieho H.264 na nový H.265/HEVC. Technologický bude prechod prebiehať v dvoch fázach. Podľa dostupných informácií, má byť ukončený koncom tohto leta. Flix TV je tak prvým poskytovateľom satelitnej televízie, ktorý používa najnovšiu technológiu kompresie v Českej a Slovenskej republike.
Pokračovanie nižšie:


Prvá fáza transformácie 14 kanálov na H.265, prebehla už začiatkom apríla. Zostávajúca časť prechodu bude nasledovať v priebehu leta. „Všetky programy, ktoré sú k dispozícii na družici Eutelsat 16A (16°E), budú prevedené do HEVC v septembri 2017,“ píše operátor.

Je dôležité upozorniť na skutočnosť, že všetci predplatitelia po skončení prechodu budú musieť už využívať dekódovacie karty výlučne so zariadeniami s podporou HEVC. Dodávané Flix boxy operátor distribuuje už s podporou tohto štandardu.

V dlhodobom horizonte bude mať Flix TV vďaka novému kodeku možnosť poskytnúť viac kanálov prostredníctvom družice Eutelsat 16A (16°E). Podľa neoficiálnych informácií je v pláne aj rozširovanie balíčkov. Pribudnúť by mal aj balíček s maďarskými kanálmi.

Technické parametre pre príjem kanálov v H.265
Družica: Eutelsat 16A (16°E)
Frekvencia: 11 094 MHz
Polarizácia: Vertikálna
FEC: 4/5
SR: 27500
Norma: DVB-S2
Modulácia: QPSK

Zoznam kanálov vysielajúcich v H.265/HEVC:
– TLC (H.265/HEVC)
– Arena Sport 1 (H.265/HEVC)
– Nova 2 (H.265/HEVC)
– Nova Gold (H.265/HEVC)
– Nova Action (H.265/HEVC)
– Nova Cinema (H.265/HEVC)
– Nova HD (H.265/HEVC)
– Nova Sport 1 HD (H.265/HEVC)
– Nova Sport 2 (H.265/HEVC)
– Prima HD (H.265/HEVC)
– AXN Czech (H.265/HEVC)
– Discovery World (H.265/HEVC)
– Kino Barrandov (H.265/HEVC)
– Discovery Czech (H.265/HEVC)

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Nemôžem si pomôcť, ale stále si myslím, že keby si noví (začínajúci) operátori (napríklad FLIX) prečítali diskusie, ktoré vyvolali posledné aktivity súkromných televízií na Slovensku, tak by zistili, že tu je významná spoločenská objednávka po určitých typoch staníc za prijateľnú cenu. Tak napríklad balíček STV, ČT a možnosť výberu cca 2-3 ďalších programov podľa vlastného výberu v cenovej relácii SKYLINK DIGITAL by im možno prilákal väčšie množstvo zákazníkov, ako majú teraz. V ponuke na úrovni 7-8 EUR s portófiom takmer totožných programov ako má konkurencia a nutnosťou investície do nového zariadenia s HEVC kompresným formátom to budú mať naozaj ťažké. Nuž ale – držím palce.

 2. Presne tak , chýba tu operátor u ktorého by stačilo možno 25-30 programov s cenou do 7 Euro / mes. Ak by vyhovoval SR aj ČR divákom , tak ich má. Samozrejme ponúknuť v oboch štátoch po jednom kanali aj pre združenie regionálok.

  1. Nečo také tu už je a tiež sa chystá na H.265/HEVC:

   Antik SAT za 0,99 eur = 115 staníc alebo 7,90 eur = 137 staníc alebo 11,90 eur = 155 staníc

   Viac na: antiksat.sk/ klikni na: OBJEDNÁVKA A TV BALÍKY

   a tam sa zobrazí aké všetky stanice tam sú: antiksat.sk/#objednavka

  2. Mal som na mysli najma moznost vlastneho vyberu stanic za cenu o nieco nizsiu ako je servisn7 poplatok u SKYLINKU. Zaklad by obsahoval iba verejnopravne TV (STV1, STV2,CT1,CT2,CT ART) a k tomu by si kazdy mohol vybrat nejaky mensi balicek (napriklad 3 programy} podla svojich preferencii. To by mohlo stat od 1 do 3 EUR. A tie balicky by mohli byt bud tematicke alebo namixovane a mohli by byt aj samostatne balicky pre TV Markiza ci TV JOJ. A napriklad v pripade Antiku by bolo mozne ten maly balik pre externych zakaynikov ponukat v takejto strukture, cim by sa odlisili od ostatnych ponuk na trhu a podla mna by to mohlo mat uspech. Ved ako citam, mnoho ludi je ochotnych zaplatit 3 EUR, ale chcu platit iba to, co naozaj pozeraju. No a volne stanice typu TA3, ci CT24 si vieme odchytit na volno multifokalnym prijmom. Take na pozicii 16E ani nepotrebujeme, ze?

 3. mali s tym este počkat tak rok mam dvojročny ab 650hd a nemienim kupovat zas druhy

 4. mišiak ,čo tu trepeš , že antik ponúka 115 staníc za 0,99,-EUr.. To je v prípade ak si od nich kúpiš ich pošahaný hybrid za 90,- EUR. Vtedy máš možnosť sledovať kopec neatraktívných a zbytočných TP cez iptv. Cez sat.kukáš iba 18TP.

Komentáre už nie sú povolené.