Reklama

Východoslovenský operátor GeCom už zakódoval všetky programy v DVB-T, vrátane Markízy

V pondelok 9. januára došlo k zakódovaniu všetkých programov, ktoré šíri operátor GeCom prostredníctvom dvoch miestnych terestriálnych vysielačov v Michalovciach. Informovalo nás o tom niekoľko našich čitateľov. Aktuálne sú tak všetky šírené programy na kanáloch 28 (530 MHz) a 32 (562 MHz) už kódované systémom Conax a pre ich príjem je potrebná dekódovacia karta, ktorú je možné zakúpiť priamo u operátora.
Pokračovanie nižšie:


V rámci terestriálnej platformy Tečko poskytuje GeCom nielen v samotných Michalovciach, ale aj v širokom okolí možnosť prijímať divákom platené televízne programy cez anténu, vrátane kanálov Markízy v HD kvalite už od 10 € ročne.

V ponuke má aktuálne tri programové balíčky: Extra programy zadarmo, balík Adam a balík Eva. Prvý menovaný balík je dostupný zákazníkom zadarmo po zaplatení ročného servisného poplatku 10 €, zvyšné sú po 4 € mesačne. Tí zákazníci, ktorí využívajú od operátora internet v minimálnej hodnote 15 € mesačne, môžu získať prístup ku všetkým programom cez anténu zadarmo. Cena dekódovacej karty je 15 €, niektorí si však ešte budú musieť dokúpiť CAM modul Conax.

Aktuálna ponuka platformy Tečko

Michalovce – Nad Laborcom 6, 28. kanál (530 MHz), povolený výkon 0,5 kW
Programy: NGC, NGC Wild, Nickelodeon, RiK, Mnam TV, Óčko, Mistral TV, Joj Cinema HD, Joj HD

Michalovce – Nad Laborcom 6, 32. kanál (562 MHz), povolený výkon 0,5 kW
Programy: Nova Sport 1 HD, Nova Sport 2 HD, Arena Sport 1, Arena Sport 2, F&H, History, ČT 1 HD, ČT 2 HD, Markíza HD, Doma HD, Dajto HD

Okrem uvedených programov môžu samozrejme zákazníci prijímať aj nekódované programy z celoplošných a lokálnych multiplexov ako Jednotka HD, Dvojka HD, TV JOJ, Plus, WAU, TA3, 213 HD, TV Zemplín, Šlágr TV, TV LUX, TV Noe a TV Osem.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Čo už. Gratulujem michalovčanom k cenovo výhodnej ponuke.

 2. Vidíš Towercom… Máš sa čo učiť. Toto je zaujímavá cenová ponuka

  1. v tomto som rad,ze byvam v michalovciach,ozaj dobra ponuka,ale na druhej strane skoda,ze nebyvam blizko ceskych hranic
   ma este pribudnut dorcel v ponuke

  2. Čo je na tom zaujímavé? Joj Cinema HD je aj v Plustelke navyše Film +
   V Plustelke je Eurosport 1,2 . Na to sa Nova sport a ani arena sport nechytá.
   Z hudobných určite radšej VH1 ako reklamné Óčko.
   Z dokumentárnych tam máš 3x Viasaty

  3. pre 99 percent ludi je to dobra ponuka nie kvoli platenym balikom,ale hlavne kvoli dajtu,doma a markize,pravdou je,ze vela ludi pozeralo na dajto filmy vratane mna,takze pre mna je takato ponuka ozaj potesujuca asom rad,ze mam ako obyvatel michaloviec takuto moznost,ale napr, aj v rozsirenej ponuke sa najdu dobre programy ako national geographic a national geographic wild je to cisto o prirode,ziadne relacie ako veterinari a ine,ale ako som pisal,pre ludi,ktori pozerali dajto a doma je to akasi zachrana,bohuzial nie je momentalne ina moznost na antenu

  4. markiza, dajto alebo doma sa da prijimat aj zadarmo v smart tv cez internet (iptv) za cca 10 dni sme to v rodine vyuzili asi raz na pozeranie. inak len na prepinanie. markiza a spol nestoji za euro. zdarma idu aj zaujimavejsie stanice.

 3. „Tí zákazníci, ktorí využívajú od operátora internet v minimálnej hodnote 15 € mesačne, môžu získať prístup ku všetkým programom cez anténu zadarmo.“…Myslim, ze to plati iba pre jeden balik (Adam alebo Eva) a plati to na 1 rok.

 4. Mohol by mi niekto vysvetliť ako je možné v jednom DVB-T multilpexe vysielať 7 HD staníc a 4 SD stanice?

  Alebo je to DVB-T2?

  Ak je to iba DVB-T, tak sa tej cene ani nedivím. Čudujem sa skôr ľuďom, ktorí sú ochotní za tú „kvalitu“ platiť.

  1. jeden DVB-T multiplex môže mať kapacitu od 4,9 do 31,6 Mbps, asi to majú nastavené na hornú hranicu a celkom isto používajú štatistické multiplexovanie

  2. Tak keď to majú nastavené na tú najvyššiu možnosť, tak to vychádza na 4 Mbps a 1 Mbps na SD.

   Ako hovorím „super“ kvalita.

 5. Pre Kamilik1.
  Nie všetci, čo bývajú v okolí ceských hraníc, majú možnosť prijímať tieto stanice. Sú totiž cielene rušené.

  1. videl si kvalitu tych programov myslim obrazovu?Podla mna tie programy su v slusnej hd kvalite,velmi pekny obraz,ja si tych 10 eur rocne zaplatim za dajto a doma ,markiza ma nezaujima

  2. m :

   Uklidni sa ty jeden ze Slovska! Nevím ja by sa Ti líbilo když by někdo označoval Slovensko za Slovsko, Maďarsko, Uhry a podobně.

  3. Oficiálne existuje: Česká republika, oficiálne skrátene: Česko, rovnako oficiálne správne je aj: česká hranica – čiara na mape medzi SK a CZ, hoci tá čiara sa dotýka Moravy, ale sú to české hranice ! ! ! Označenia území ako Kysuce, Orava, Šariš, Abov, Morava – sú pôvodné (zastaralé) označované územia.

  4. nie je trápny a má pravdu.Morava a Sliezsko nie je Česko.
   Trápny je ten kto to nechápe alebo nechce chápať.

 6. Rušičky pre nepriateľský signál z CZ:

  Galanta 29, Trnava 33, Trenčín 40, Trnava 49, Trenčín 58, Jaslovské Bohunice 59 …

 7. Prosim Vás, kto má tie rušičky na starosti, slovenske tv aleb štát?. Ved to sa robilo za totality.

 8. To sú bežné koordinácie. Volné kanály ti zase neschváli CZ administrácia. Aj Maďari sú v tom exprerti. V N.Zámkoch už nepredlžili povolenie na mux Avisu 40k.
  Obsadené v pohode lebo u nich to silné vysielače nezprebije.

 9. Ešte za totality sa rušila max. Slobodná európa a hlas Ameriky na KV.
  Analógová TV nie.
  Rakúska TV išla z Viedne skoro po Žilinu. Naša Suchá hora „svietila“ do polovičky Maďarska a na Moravu. Králova hola zase do Polska aj Maďarska….
  Frekvencie boli medzinárodne pridelené tak ako teraz.
  Bohužial pri DVB-T sa vyjednali zlé podmienky pre SK. Suchá hora sa neoplatila ani spúšťať pre obmedzenie výkonu. Preto je teraz kopec malých vysielačov nižšie umiestnených hlavne na strednom Slovensku.

  Doplnkové nízkovýkonné sa riešia individuálne podobne ako pri VKV pásme.

 10. Nič v zlom, ale 10€ ročne a 4€ mesačne za pár programov sa neoplatí. To radšej plustelka za 5,99€. Ja mám v káblovke Markízu a nič tam nie je. Lepšia je Joj cinema, plus, aj Wau a dokumenty a hudba. Nedal by som ani 10€ ročne kvôli Markíze. V káblovke mám 170 programov z toho kopec v HD aj s TV archívom a požičovňou. Tie balíky ten michalovský operátor blbo pomenoval ako na porno stanice. 🙂

  1. mne vyhovuje Tecko viac ako Plustelka, maju aj lokalnu televiziu z regionu

 11. Tečko má lokálku – TV Mistral Michalovce , Avis má regionálku – TV Zemplín.

  Pár ľuďom to vyhovuje.

 12. Dobre , že už zakodoval . Aspoň teraz má voľne šírený TV Zemplín výhodu oproti zakodovanému Mistralu .

Komentáre už nie sú povolené.