Reklama

Rádio 7 a Rocková republika pokračujú vo vysielaní z DVB-S transpondéra (23,5°E)

Slovenské rozhlasové stanice Rádio 7 a Rocková republika pokračujú zatiaľ aj naďalej vo vysielaní z pôvodného DVB-S transpondéra 11 836 MHz, na družici Astra 3B (23,5°E). Z DVB-S2 transpondéra 12 363 MHz ukončili obe rádiá vysielanie začiatkom júla. Dôvody sme zisťovali priamo u spoločnosti Towercom, ktorá oba transpondéry prevádzkuje. „Zmeny sa vykonali v súlade s požiadavkami vysielateľa,“ uviedol pre náš portál SatelitnáTV.sk Michal Šuran, marketingový manažér operátora.
Pokračovanie nižšie:


Rádio 7 začalo vysielať z frekvencie 12 363 MHz v priebehu júna 2016, k odpojeniu tak došlo ani nie po mesiaci. V prípade Rockovej republiky trvalo vysielanie z tohto satelitného transpondéra od marca tohto roku.

Technické parametre pre príjem:
Družica: ASTRA 3B (23,5°E)
Frekvencia: 11 836 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC: 5/6
SR: 27500
Norma: DVB-S
Modulácia: QPSK
Provider: Towercom

Šírené rozhlasové stanice: Rádio 7, Rocková republika, ReginaBB, ReginaKE, ReginaBA, Devín, Rádio_FM, PatriaFM, PatriaRD, Jemné melódie Z, Jemné melódie S, Jemné melódie V, Rádio Lumen, Anténa Rock a Rádio Slovensko.

Technické parametre pre príjem:
Družica: Astra 3B (23,5°E)
Frekvencia: 12 363 MHz
Polarizácia: Vertikálna
FEC: 3/4
SR: 29500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Provider: Towercom

Šírené rozhlasové stanice: ReginaBB, ReginaKE, ReginaBA, Devín, Rádio_FM, PatriaFM, PatriaRD, Jemné melódie Z, Jemné melódie S, Jemné melódie V, Rádio Lumen, Anténa Rock, Rádio Slovensko, Pyramída, Litera, Junior, Slovakia a Rádio Vlna.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentár

  1. No službičky cez SAT niečo stoja, podobne ako cez DVB-T a ešte ak sú k tomu predražené a nehorázne, tak odpoveď si domyslí každý…

Komentáre už nie sú povolené.