Dvojka HD v ponuke Magio Sat a Nová DIGI TV

Slovenské satelitné platformy Magio Sat a Nová DIGI TV dnes pridali do svojej ponuky druhý program verejnoprávneho vysielateľa RTVS – Dvojka vo vysokom rozlíšení. Vysielanie stanice je od začiatku šírené kódovane systémami Conax a Nagravision (CAIDy: 0B1C a 1882) na družici Thor 6 (0,8°W), frekvencii 12 054 MHz. Jedná sa o satelitnú kapacitu Telekomu. Z rovnakého transpondéra vysielajú aj ďalšie HD programy ako Jednotka HD, Markíza HD, JOJ HD, Nova HD a Prima HD.

Dvojka HD nahradila v ponuke program v štandardnom rozlíšení, ktorý už ďalej platformy ponúkať nebudú. Program vysiela s rozlíšením 1920 x 1080, k dispozícii je jedna audio stopa v kompresnom formáte MPEG, ako aj teletext.

Ponuka HD programov DIGI TV
Jednotka HD, Dvojka HD, Markíza HD, JOJ HD, ČT 1 HD, ČT 2 HD, Prima HD, DIGI Sport 1 HD, DIGI Sport 2 HD, DIGI Sport 3 HD a HBO HD (Región ČR aj: Nova HD a ČT Sport HD).

Ponuka HD programov Magio Sat
Jednotka HD, Dvojka HD, Markíza HD, JOJ HD, ČT 1 HD, ČT 2 HD, Prima HD, DIGI Sport 1 HD, DIGI Sport 2 HD, DIGI Sport 3 HD, Eurosport 1 HD, Eurosport 2 HD, Mooz Dance HD, NGC HD a HBO HD.

Technické parametre pre príjem:
Družica: Thor 6 (0,8°W)
Frekvencia: 12 054 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC: 3/4
SR: 30000
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Provider: ST

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Ako sa vám program identifikuje? Mne ostal pôvodný názov „Dvojka“

    • Autor

      Reštartujte box, prípadne ho vypnite diaľkovým ovládaním aspoň na 10 minút. Názov by sa mal zmeniť na Dvojka HD.

Tento článok už nie je možné komentovať