Reklama

Skylink ukončí šírenie siedmych programov na pôvodných frekvenciách, zákazníci musia prelaďovať

Satelitný operátor Skylink má v pláne vo štvrtok 17. septembra 2015 vypnúť až sedem televíznych programov na pôvodných frekvenciách na družici Astra 3B (23,5°E). Jedná sa o programy RELAX a REBEL (nekódované programy), Eurosport, CS Mini, CS Film, HOROR FILM a ducktv (všetky základné balíčky Skylink).

Popri zmene technických parametrov prejdu tiež všetky programy, okrem Eurosportu ktorý bude nahradený už HD verziou, na novší kompresný formát SD/MPEG-4. Pre ich ďalší príjem bude preto potrebný satelitný HD prijímač. Zákazníci, ktorí HD prijímač ešte nemajú, tieto programy už ďalej nebudú môcť sledovať.

Tí, ktorí nevlastnia Skylink Ready prijímač, prípadne nevyužívajú funkciu FastScan, si musia naladiť tieto programy na svojom satelitnom prijímači podľa nižšie uvedených parametrov.

Majitelia satelitného prijímača Skylink Ready s funkciou FastScan sa s prelaďovaním nemusia vôbec zaoberať – naladenie nových programov a všetky zmeny parametrov vysielania sa na takomto prijímači vykonajú vždy automaticky. Ak by sa tak nestalo, je potrebné vypnúť a zapnúť box.

Nové technické parametre pre príjem RELAX, REBEL, CS Mini, CS Film, HOROR FILM a ducktv:
Družica: Astra 3B (23,5°E)
Frekvencia: 11 797 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC: 3/4
SR: 29500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK

Technické parametre pre príjem programu Eurosport HD:
Družica: ASTRA 3B (23,5°E)
Frekvencia: 12 109 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC: 3/4
SR: 27500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Kódovanie: Áno

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

  1. Tak tak, vypnuté, všimol som si to včera večer, teraz tam bude najmenej 2 týždne oznam.

Komentáre už nie sú povolené.