Reklama

Skylink plánuje ďalšie zmeny, CS film, CS mini a Horor film zmenia frekvenciu a prejdu do MPEG-4

Popri rozširovaní programovej ponuky pripravuje satelitná platforma Skylink opäť optimalizáciu satelitnej kapacity. V blízkej dobe preto dôjde k presunu programov CS film, CS mini a Horor film na novú frekvenciu na družici Astra 3B (23,5°E). Trojica českých programov, ktoré prevádzkuje Československá filmová spoločnosť, sa presunie z doterajšej frekvencii 12 070 MHz na novú frekvenciu 11 797 MHz. Z rovnakej frekvencie vysiela od stredy 8. apríla 2015 už aj program TV KINOSVĚT.
Pokračovanie nižšie:


Testovacie vysielanie kanálov CS film, CS mini a Horor film je možné naladiť z novej frekvencii už v tejto chvíli. Programové pozície sú označené ako TEST6 (CS film a CS mini) a TEST7 (Horor film). Vysielanie je dostupné zatiaľ nekódovane (FTA). Počas písania správy bola k dispozícii len statická obrazovka s informáciou: „Na tejto predvoľbe už čoskoro nájdete program CS Film/CS mini„.

Technické parametre pre príjem:
Družica: Astra 3B (23,5°E)
Frekvencia: 11 797 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC: 3/4
SR: 29500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK

Pripomeňme, že na frekvencii 11 797 MHz sa má objaviť ešte nový program E! Entertainment, ktorý rozšíri ponuku balíčkov Kombi, Multi HD a Komplet.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentár

Komentáre už nie sú povolené.