Reklama

Skylink má v pláne rozšíriť ponuku o ďalší nový HD program, nebude však lokalizovaný

Satelitný operátor Skylink má v pláne rozšíriť svoju ponuku o ďalší nový program vo vysokom rozlíšení (HD). Doterajšia programová pozícia „TEST4“ na satelite Astra 3B (23,5°E), frekvencii 11 797 MHz, bola dnes ráno premenovaná na Nautical HD. K programu sú už aj pripojené kódovacie systémy Irdeto (CAID: 0D96, 0624), ktoré využívajú Skylink ICE a Irdeto karty.

Nautical Channel vysiela 24 hodín denne. Vo vysielaní sa zameriava na námorné športy a životný štýl. Program však aktuálne nie je lokalizovaný do českého ani slovenského jazyka. K dispozícii je päť jazykových audio stôp francúzska, anglická, nemecká, talianska a ruská.

Prevádzkovateľ platformy Skylink, spoločnosť M7 Group, bude Nautical Channel šíriť nielen na Slovensku a v Česku, ale aj v ďalších krajinách Európy, ako je Holandsko či Belgicko. Podľa zverejnených informácií má program rozšíriť oficiálne ponuku 21. apríla 2015.

Technické parametre pre príjem:
Družica: Astra 3B (23,5°E)
Frekvencia: 11 797 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC: 3/4
SR: 29500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Názov: Nautical HD

V čase písania tejto správy ešte nebol program Nautical HD dostupný zákazníkom z dôvodu prebiehajúcich testov. O ďalších podrobnostiach Vás budeme samozrejme informovať.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

  1. Normalne,som čakal na to cely život,to su spravy…….chi chi chíííí

  2. Taký Telekom nepridáva dokopy nič, maximálne tak zahlcuje raster staromódnym SD, z ktorého sa máme akože pokakať!!! Oni keď konečne pridajú HD program, tak je to len z nudnej produkcie Discovery, ale samozrejme nechajú v 21. storočí v ponuke aj SD… Keby si nesedeli na ušiach tak by už dávno vypočuli požiadavky zákazníkov!!!

Komentáre už nie sú povolené.