Skylink a freeSAT pridali slovenskú audio stopu k programu Sport2 HD

Satelitní operátori Skylink a freeSAT pridali slovenskú audio stopu k programu Sport2 HD. Vďaka tomu budú môcť sledovať zákazníci oboch operátorov prenosy z Formuly 1 nielen v českom, ale aj v slovenskom jazyku, keďže na výber budu dve audio stopy (česká a slovenská). Ak si teda divák vyberie slovenskú audio stopu, bude pozerať prenosy z F1 v slovenskom, ak českú, tak v českom jazyku.

O komentár pretekov F1 v českom jazyku na programoch Sport TV sa postará Tomáš Richtr a so slovenským komentárom príde Štefan Eisele. Súčasťou komentátorského tímu F1 je aj Ondřej Voršilka, on-site reportér, ktorý prinesie tie najhorúcejšie novinky priamo z miesta diania pretekov.

Piatkový tréning a sobotnú kvalifikáciu pre prvú Veľkú cenu v austrálskom Melbourne budú môcť vidieť športoví fanúšikovia na stanici Sport1 / Sport1 HD, nedeľné preteky potom na Sport2 / Sport2 HD. Diváci sa dočkajú aj opakovania pretekov a to hneď dvakrát. Prvýkrát už od 13:00 a druhýkrát o 18:00 ten istý deň na Sport2 / Sport2 HD.

V čase písania tejto správy bola slovenská audio stopa pripojená pre zákazníkov satelitnej platformy Skylink len k programu Sport 2 HD. Predplatitelia konkurenčného freeSATu majú aktívnu slovenskú audio stopu ako na programoch Sport 1 a Sport 2 v štandardnom rozlíšení, tak aj na programe Sport 2 HD.

Technické parametre pre príjem Sport 2 HD (Skylink):
Družica: Astra 3B (23,5°E)
Frekvencia: 11 797 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC: 3/4
SR: 29500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Názov: Sport 2 HD
Probider: Skylink
EPG: Áno
Audio: CZ, SK

Technické parametre pre príjem Sport 2 HD (freeSAT):
Družica: Thor 6 (0,8°W)
Frekvencia: 12 034 MHz
Polarizácia: Vertikálna
SR: 30000
FEC: 3/4
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Provider: UPC Direct
Kódovanie: áno
EPG: áno
Audio: CZ, SK

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Naozaj revolučná vec, slovenská a česká stopa oddelene, smiešne. Mňa ten celý cirkus okolo F1 necháva úplne chladným, nakoľko veľké a slávne dni Formuly sú už dávno preč. Ešte v 90. rokoch a na začiatku nového tisícročia som sedel od voľných tréningov až po dozvuky pretekov ako priklincovaný pred telkou, ale to bolo o úplne inom vtedy. Senna, Schumacher, Hakkinen, Villeneuve, Hill, Coulthard, Irvine… Tá éra je dávno preč, dnes to je len o celebritách a o peniazoch, nie o závode veľkých osobností. Niet divu, že tá globálna sledovanosť dosahuje stále nižšie hodnoty, záujem je čoraz menší a Bernie Ecclestone si už roky škrabe hlavu, ako ďalej. Pre mňa je F1 už roky uzavretou záležitosťou. Škoda toho.

  • No veď už ani do krčmy chlapov F1 nepritiahne….časy keď sa pýtali či budeme dávať formulu sú už dávno preč a bolo im šuma fuk či hd alebo nehd…

  • Satelit alebo IPTV? Myslím, že slovenské audio bolo pridané tu aj tam.

Tento článok už nie je možné komentovať