Reklama

ANTIK Sat testuje niekoľko programov nekódovane (16°E)

Novo vznikajúca satelitná platforma ANTIK Sat, ktorú bude prevádzkovať slovenská spoločnosť ANTIK Telecom, aktuálne testuje na družici Eutelsat 16A (16°E) niekoľko televíznych programov nekódovane (FTA). Prístup k ním tak majú dočasne všetci majitelia digitálnych HDTV prijímačov s možnosťou príjmu tejto satelitnej pozície.
Pokračovanie nižšie:


Počas písania tejto správy bolo šírených nekódovane desať programov v štandardnom rozlíšení (SD/MPEG-4): Prima Zoom, Óčko, Nova Cinema, TV LUX, TA3, Sport5, Smíchov, Slovak Sport.TV, Senzi a TV Paprika. Všetky vysielajú z frekvencie 11 093 MHz s rozlíšením 704 x 576.

Aktualizované 10.3.2015 o 8:00: Dnes ráno došlo opäť k zakódovaniu všetkých programov systémom Conax.

TIP: ANTIK Sat odštartuje oficiálne koncom marca, pripravuje aj malú ochutnávku

Oficiálny štart platformy ANTIK Sat je naplánovaný na 31. marca 2015. Všetky programy budú vysielať v kompresnom formáte MPEG-4, kódované budú systémom Conax. Záujemcom ponúkne operátor dodávané hybridné boxy, ako aj samostatné dekódovacie karty. Distribúcia zariadení bude prebiehať po celom území Slovenska cez veľké predajné siete, nezávislých predajcov ako aj cez internet.

Technické parametre pre príjem nekódovaných test kanálov:
Družica: Eutelsat 16A (16°E)
Frekvencia: 11 093 MHz
Polarizácia: Vertikálna
FEC: 3/5
SR: 27500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK

Okrem frekvencie 11 093 MHz prebiehajú testy aj na ďalších dvoch satelitných transpondéroch.

Družica: Eutelsat 16A (16°E)
Frekvencia: 10 928 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC: 3/5
SR: 30000
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK

Družica: Eutelsat 16A (16°E)
Frekvencia: 11 057 MHz
Polarizácia: Vertikálna
FEC: 3/5
SR: 27500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Vsetci sa spoliehaju na to ze ludia nadavaju na Skylink a pojdu inam. Realita je vsak taka ze aj ked na Skylink ludia nadavaju aj nadalej im platia, sak co uz mam robit. Ziadny sat. operator neponuka tolko SK a CZ programov ako Skylink. Ked niekomu poviem daj si freeSAT pozrie programy… tu neni WAU, Slager, Rebel… Pretocenie paraboly tiez nieco stoji. SOm ale zvedavy ako to bude od aprila.

 2. Feri, je to TV pre tých, čo majú od Antik-u internet cez wifi, aby mali plus/minus ponuku ako na optike.

 3. Kvalitu (nekvalitu) signalu mozem potvrdit!
  10.3 11:15 Bratislava, Jasno
  90cm parabola
  11093V nepodarilo sa chytit
  10328H 62,8dBuV MER 8,7dB N.Mar 2,3dB
  11057V 62,6dBuV MER 7,6dB N.Mar 0,9 dB

 4. Neviem posúdiť osobne, ale píše sa, že popri slabom signáli je aj tá „kvalitka“ SD a HD slabšia.

  Keď si to rozoberieme, tak to za 1 euro bude skôr konkurencia pre DVB-T, prakticky zhodná ponuka zo slovenského DVB-T, s tým, že tam Markíza, Dajto, JOJ, JOJ plus bude aj v HD + trojica ČT1/2/24. Skylink bude síce drahší od apríla, ale v základe za 2 euro ponúkne výrazne viac.

  Vyššie platené balíčky: ČT:D/art, ČT sport HD, Nova, Nova Cinema, Fanda, Prima, Prima Cool, Prima Love, Prima Zoom, Smíchov, Telka, TV Barrandov – všetky len od 8,80 mesačne…

  Potom tam sú skvosty typu: Šlágr TV, Óčko, Fashion TV – voľné programy, zachytiteľné aj bez hocijakej karty z orbitu, no tu budú od 8,80 mesačne.

  Z hľadiska prémioviek, nechápem, načo tam budú pchať tie nekvalitné SD/HD kanály SPI (Fast & FunBox, FightBox, EroX, EroXXX), nestoja ani za deravý halier. Chápem, že ich dostanú od nich lacno popri FilmBoxoch a môžu ich dať do drahých prémiových setov, ale za nič nestoja, sú to bezpredmetné kanály.

 5. Kokos v BA na 90ku frekvencia 11093V – ziadny signal? To co uz. Ja som testoval na moju 105ku a VU+ ukazuje nieco cez 10dB.

 6. Hoci podľa grafiky Eutelsatu by ten príjem v strednej EU mal byť absolútne bezproblémový. Môže tam byť viac faktorov. Napríklad, že to ešte len testujú, FEC hodnota neni ďaleko ideálna, musí sa možno aj symbolová rýchlosť doštelovať na transpondéroch, atď. Nemusí to byť konečné, ale podľa toho, čo píšete nič moc zatiaľ už z hľadiska intenzity toho signálu.

 7. 11093V mal mozno vypadok ked som meral 🙂
  Je pravda ze este co to mozu zmenit v parametroch vysielania ale to ovplyvnuje skor pouzitelny datovy tok v TP ale pokrytie minimalne. Druzica a jej transpondery (pokrytie a vykon) su konstruovane uz v laboratoriach na zemi. Takze na orbite toho uz vela nenarobia. Bolo by potrebne zakupit ine TP na 16E ale cena by bola uplne niekde inde. Podla lyngsatu bol TP 10928H South East Africa footprint a svieti na Madagaskar 😀 Takze tam museli riadne zamakat na smerovani na tento nas Madagaskar 😀
  Uvidime po ostrom starte.

 8. Všetky transpondéry sú v zväzku „EUROPE B“.
  http://en.kingofsat.net/map.php?b=254

 9. dalsia vec je uplink, pravdepodobne nemaju spravne nasmerovany/nastaveny ten. Vtedy sa tiez TP tvari tak ze „nie je ziadny signal“. Preto sa to vola test, aby aj prave toto doriesili.

 10. Signal katastrofa. Neviem co este chcu menit 3 dni pred startom.

 11. Nastevit sat 16E je zabijak aj pre profika nie pre komercneho uzivatela. Ale nech sa im dari pokial to bude sk spolocnost a dokazu konkurovat „zapadnym investorom“

Komentáre už nie sú povolené.