Reklama

Skupina Slovak Telekom v treťom štvrťroku s nárastom zákazníkov v oblasti TV služieb

Skupina Slovak Telekom dosiahla za prvé tri kvartály celkové konsolidované výnosy vo výške 584,1 milióna eur, medziročne sa zmenili iba minimálne. Výnosy spoločnosti PosAm medziročne stúpli takmer o 100 percent, za deväť mesiacov dosiahli 33,7 milióna eur a posilnili pozíciu PosAmu v ICT oblasti. Výnosy DIGI Slovakia na úrovni 21,7 milióna eur naďalej napĺňajú mieru očakávania vlaňajšej akvizície a darí sa jej najmä vďaka novej DIGI ponuke. Mierny medziročný rast zaznamenali aj výnosy Zoznam a Zoznam Mobile (6 percent) – dosiahli 5,2 milióna eur vďaka silnému tretiemu kvartálu. Informovala o tom samotná spoločnosť Slovak Telekom.
Pokračovanie nižšie:


Celá skupina Slovak Telekom mala k 30. septembru 2014 už 461 tisíc zákazníkov TV služieb, čo predstavuje v porovnaní s druhým štvrťrokom 2014 nárast o 6 tisíc zákazníkov, keďže k 30. júnu mala skupina 455 tisíc zákazníkov. Číslo zahŕňa aj zákazníkov DIGI, keďže Telekom nezverejňuje počet zákazníkov samostatne pre Magio, Magio Sat a DIGI TV.

Prvé tri kvartály boli pre našu spoločnosť úspešné a podarilo sa nám manažovať pokles výnosov. Najväčším úspechom je uvedenie Chytrej ponuky: medziročne sme zaznamenali dva veľmi silné kvartály, oživenie predaja pevnej linky a dvojnásobný čistý prírastok Magio TV. V mobilnej oblasti sa darí dátam: hlavné investície smerujú do LTE siete, kde sme prekročili pokrytie 44 percent populácie a vidíme čoraz vyššiu prevádzku dát v domácej sieti. Rastú nám výnosy dcérskych spoločností v ICT, TV a on-line oblastiach. Navyše ICT zaznamenáva výrazný dvojciferný rast nielen v PosAme, ale aj pri vlastných biznis aktivitách: v dátových centrách či predaji cloud služieb i z Aplikačného obchodu,“ bilancuje Miroslav Majoroš, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Slovak Telekom.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. ?Nárast, ale riešiť problémy promptne, to by sme chceli veľa… Ak vám niečo cez víkend nefunguje, máte smolu venovať sa vám budú až cez pracovný týždeň aj to len do nejakej 14:00hod.

  2. Nárast??? Informácia z februára tohto roka: „Dovedna vyše 200-tisíc zákazníkov IP TV služby Magio TV a satelitnej platformy Magio Sat znamená prírastok vyše 9-tisíc klientov za uplynulé štyri mesiace.“….. „Slovak Telekom od vlaňajšieho mája vlastní aj spoločnosť Digi Slovakia, ktorá mala pri prevzatí novým majiteľom deklarovaných zhruba 270-tisíc klientov, „….

    200 000 + 270 000 = 470 000 zákazníkov Magia, MagioSat a Digi TV ku koncu roka 2013. V septembri 2014 majú 461 000 zákazníkov v Magiu, Magiosate a Digi TV…. A tvrdia že je to nárast?????

Komentáre už nie sú povolené.