Spoločný kanál STV HD prinesie ako Tour de France, tak aj finišujúce MS vo futbale v HD kvalite

Verejnoprávna RTVS chce ponúknuť aj tento rok všetkým fanúšikom cyklistiky prenosy z Tour de France vo vysokom rozlíšení (HD), preto doterajší kanál Jednotka HD v DVB-T, ako aj na satelite ASTRA 3B (23,5°E), nahradila dnes ráno stanicou Dvojka HD. Podľa našich informácií by sa však malo ešte počas prebiehajúcich MS vo futbale striedať vysielanie staníc Jednotka HD a Dvojka HD, aby aj futbalový fanúšikovia neprišli o prenosy z práve finišujúcich MS vo futbale.

Počas dňa, tak bude divákom dostupná Dvojka HD kvôli prenosom z Tour de France a večer sa prepne opäť na Jednotku HD z dôvodu vysielania večerného zápasu MS vo futbale. Nasvedčuje tomu aj elektronický programový sprievodca (EPG) a zmena názvu programovej pozície v DVB-T z Jednotka HD na STV HD.

Stanica STV HD je dostupná na satelite ASTRA 3B (23,5°E) pre zákazníkov satelitnej platformy Skylink s aktivovanými kartami Skylink ICE/Irdeto či M7 Irdeto. Príjem programu cez DVB-T je samozrejme dostupný bezplatne.

Technické parametre pre príjem zo satelitu ASTRA 3B (23,5°E):
Družica: ASTRA 3B (23,5°E)
Frekvencia: 11 934 MHz
Polarizácia: Vertikálna
FEC: 3/4
SR: 27500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Kódovanie: áno
Provider: MEDIA BROADCAST
Názov: STV HD

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • To nemohli prepinat takto od zaciatku MS? Najskor zapas na Dvojke a potom na Jednotke.

  • Tieto prosocialistické prenosy (komentovanie) z Tour de France na RedTVS nie sú vôbec sledované, ešte za koncesionárske poplatky. RedTVS (bieda a zlodejina) trvalo vypnutá, jediný návod pre Slovákov ako prežiť v tomto socialistickom „štáte“.

  • Je to tragédia a zúfalstvo, keď verejnoprávna tv nie je schopná svojim koncesionárom poskytnúť, normálnymi cestami/sat, dvbt/ nerušený príjem oboch verejnoprávnych tv v hd kvalite, čo v okolitých štátoch je už dávno samozrejmosť.

  • Mali to urobiť tak, že v DVB-T malo byť obyčajné SD: STV 1, 2, 3 a na satelit vytknúť v HD: STV 1, 2, 3 a vybavené… Alebo urobiť verejnoprávny Mux v MPEG-4 a dať tam HD stanice

  • Keď už nemajú minimálne dva plnohodnotné HD kanály v DVB-S2(S) a v DVB-T/DVB-T2, tak nech nechajú priamy prenos kontinuálne dokončiť, a nie prepnúť na druhý kanál, hoci ďalší priamy prenos ide asi až o polhodinu. A ten „predzápasový komentár“ a tupá reklama (KLAMARE) môže zatiaľ ísť v SD. Teraz to ide na kapitalistický = podnikateľský spôsob. Voľakedy koniec prenosu odstrihli kvôli správam…

  • Aky zmatok? Ved v EPG je to pekne rozpisane co bude na stanici STV HD. Takto to mohli doriesit uz davno.

  • Takže STV1HD-skončilo:opäť prelaďovanie.STV má teda v súčasnosti 3 samostatné programy:STV1,STV2,STV HD.Kedy sa spustí dávno avizované STV 3?

  • Nespustili to preto lebo to nemaju automatizovane, pri technike RTVS by som sa ani necudoval keby to niekto prepina rucne. Vytiahne jeden kabel a zapoji druhy 🙂

Tento článok už nie je možné komentovať