RTVS: HbbTV aplikácia bola v prvých dňoch spustená viac ako 5-tisíckrát

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) spustila svoju prvú hybridnú aplikáciu (HbbTV) v piatok 13. júna pri príležitosti MS vo futbale 2014. Podľa štatistík, ktoré pre náš portál SatelitnáTV.sk poskytol PR manažér RTVS Juraj Kadáš, v období od 15. do 17. júna sa pripojilo k aplikácii 614 typov zariadení a celkovo bola aplikácia v týchto dňoch spustená až 5181 krát.

Zo štatistík, ktoré sme spracovali z obdobia od 15.6 až 17.6., sme identifikovali, že na Slovensku je aktívnych približne 16-tisíc TV prijímačov alebo set-top-boxov s možnosťou príjmu HbbTV,“ uviedol Kadáš.

Aktuálne RTVS už ponúka divákom v HbbTV dve aplikácie – MS vo futbale 2014 a Tour de France 2014, v krátkej dobe by mali pribudnúť ďalšie.

Pripomeňme, že HbbTV od RTVS je dostupné na kanáloch Jednotka (SD) na satelite Astra 3B (23,5°E), a na všetkých troch kanáloch v DVB-T (Jednotka, Dvojka, STV HD).

Pre spustenie HbbTV je nutné vlastniť televízor, poprípade set-top-box s podporou tohto nového štandardu. Hybridné vysielanie sa štandardne spúšťa červeným tlačidlom na diaľkovom ovládaní, pre jeho používanie je samozrejme potrebné aj pripojenie k internetu.

RTVS_hbbTV_6

HbbTV_rtvs11

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Philips
    Ide hbb aj na 32pfl4007H/12 ?
    Madari idu CT ide ale RTVS nie posledny sw. neviem preco?
    Dakujem

  • Nefunguje tiez ani na Zircone iHD. Presne ako pises CT ide STV nie.

Tento článok už nie je možné komentovať