Reklama

freeSAT: M1 HD z nových technických parametrov, od tohto týždňa aj pre zákazníkov s dodávaným prijímačom

Satelitná platforma freeSAT, ktorú prevádzkuje luxemburská spoločnosť UPC DTH, rozšíri od tohto týždňa oficiálne svoju programovú ponuku o maďarský verejnoprávny program M1 HD. Informoval dnes o tom operátor. Jedná sa o oficiálne rozšírenie ponuky pre zákazníkov s dodávaným boxom, keďže zákazníci s vlastným satelitným prijímačom majú k tomuto programu prístup už od začiatku. Tí si však budú musieť program naladiť z nových technických parametrov.
Pokračovanie nižšie:


Maďarský program verejnoprávneho vysielateľa MTVA vo vysokom rozlíšení je k dispozícii všetkým zákazníkom s aktivovaným balíčkom freeSAT medium. V balíčku tak zákazníci budú mať oficiálne k dispozícii po ČT HD už druhý televízny program vo vysokom rozlíšení. Zákazníci, ktorí chcú sledovať viac programov v HD kvalite si môžu predplatiť prémiový balíček freeSAT HD za 5 € mesačne.

Okrem oficiálneho pridania programu M1 HD dôjde aj k zmene technických parametrov. Zákazníci s vlastným satelitným prijímačom si tak musia program naladiť zo satelitu Thor 6 (0,8°W) z novej frekvencie 11 823 MHz. Jedná sa o kapacitu rumunskej spoločnosti RCS&RDS.

Technické parametre pre príjem:
Družica: Thor 6 (0,8°W)
Frekvencia: 11 823 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC: 5/6
SR: 30000
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Kódovanie: Áno
Provider: RCS

Mohlo by vás ešte zaujímať