Reklama

NAY kupuje prevádzky Electro World

Predajca spotrebnej elektroniky NAY dnes oznámil, že uzavrel dohodu s Dixons Retail plc o predaji jeho prevádzok ElectroWorld v Českej republike a na Slovensku.

ElectroWorld prevádzkuje v Českej republike a na Slovensku 26 špecializovaných obchodov s elektronikou. Skupina NAY bude mať po akvizícií 57 (26+31) predajní na území Českej republiky a Slovenska a s obratom 300 miliónov EUR sa stane jasným lídrom v rámci kamenných predajcov elektroniky. Uviedla dnes spoločnosť v tlačovej správe.

NAY preberá prevádzky ElectroWorld so všetkými záväzkami aj zamestnancami. Po uzavretí dohody, ktorá sa očakáva v priebehu leta a podlieha splneniu príslušných podmienok vrátane súhlasu protimonopolných orgánov, môže v priebehu nasledujúcich troch rokov prísť k hotovostnému vyrovnaniu. “S potešením oznamujeme uzavretie tejto dohody so spoločnosťou ElectroWorld. Je to veľký krok k dosiahnutiu nášho cieľa, ktorým je vedúce postavenie v Strednej Európe. Táto akvizícia znamená zdvojnásobenie obratu skupiny NAY a prinesie lepšiu efektivitu investícii. Naďalej sa budeme snažiť zlepšovať naše služby pre zákaznikov s dôrazom na predaj cez internet a využívanie nových technológií,” hovorí Peter Zálešák, predseda predstavenstva a spoluzakladateľ NAY.

Nay plánuje zachovať pražskú centrálu na podporu svojich aktivít v Čechách a plánuje na tomto trhu zachovať aj značku Electro World. Podľa Jána Tomáša, podpredsedu predstavenstva a spoluzakladateľa NAY, je prevzatie prevádzok súčasťou stratégie: „Vďaka tejto dohode dosiahneme náš dlhodobý cieľ rozvoja, ktorým bol vstup na český trh a sme nadšení že tak môžeme urobiť v spojení s tak dobrým partnerom ako je ElectroWorld.

ElectroWorld má v Strednej Európe silnú značku, ale predstavuje pre Dixons Retail PLC len malú časť podnikateľských aktivít. Spoločnosť preto zvážila niekoľko možností a je presvedčená, že skupina NAY je najlepším novým vlastníkom siete ElectroWorld. “Som veľmi šťastný, že sa nám podarilo zabezpečiť silnú budúcnosť pre ElectroWorld, ktorý bude následne schopný prosperovať ako časť NAY Group v Strednej Európe.,” okomentoval dohodu Sebastian James, generálny riaditeľ Dixons Retail Group.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

  1. Prepánajána, všetci už spapagájovateli. Po nejakom vymenovaní alebo odkúpení (zhltnutí) obchodného súpera (niekedy i partnera) alebo nejakej transakcii, komentovanie takejto udalosti začínajú vetou: “S potešením oznamujeme… (uzavretie/vymenovanie/odkúpenie…).“ Čo majú takú chabú slovnú zásobu?

Článok už nie je možné komentovať.