Reklama

Towercom chce rozširovať ponuku programov v DVB-T aj tento rok

Towercom ako prevádzkovateľ všetkých našich štyroch celoplošných multiplexov pripravuje zatraktívňovanie ponuky programov, ktoré vysielajú prostredníctvom terestriálnych vysielačov aj tento rok. „Našou snahou je zatraktívňovať ponuku terestriálneho vysielania, rokujeme s vysielateľmi o zaradení ďalších voľne dostupných TV staníc. Tak ako sme rozširovali ponuku DVB-T v minulom roku, tak plánujeme v tomto trende pokračovať,“ povedal pre náš portál Michal Šuran, marketingový manažér Towercomu.
Pokračovanie nižšie:

Pre prípadné rozširovanie ponuky zo súčasných štyroch celoplošných multiplexov má len prvý multiplex ešte nejaké voľné miesto a to aj vďaka tomu, že v ňom bola šírená televízia Fooor, ktorá ukončila vysielanie. Vo verejnoprávnom multiplexe nemôže vysielať žiadny iný kanál okrem televíznych a rozhlasových staníc verejnoprávneho vysielateľa RTVS, druhý a štvrtý multiplex je už zaplnený. Iná situácia by bola, keby televízie napr. v druhom multiplexe začali vysielať v úspornejšom formáte MPEG-4, to však ale nepredpokladáme, že sa v najbližšej dobe stane.

Okrem rozširovania 1. multiplexu plánuje Towercom spustiť aj novú ponuku Extra programov a zacieliť ju na inú cieľovú skupinu ako je to v prípade súčasných programov, ktoré sú súčasťou Plustelky. Extra balíček by mal byť zacielený pre náročnejších zákazníkov, ktorí preferujú kvalitnejšie vysielanie vo forme HD vysielania či interaktívne služby. Pre túto novú ponuku by chcel Towercom, ako sme už informovali minulý rok, spustiť niekoľko nových vysielačov z najväčšou pravdepodobnosťou už v DVB-T2.

Aktuálne môžu diváci prostredníctvom DVB-T prijímať 12 nekódovaných programov (Voľná telka) z toho jeden je vo vysokom rozlíšení. Programy vysielajú v prvom, druhom a treťom terestriálnom multiplexe (Jednotka, Jednotka HD, Dvojka, Markíza, TA3, Joj, Plus, Doma, Wau, Dajto, Senzi TV a Slovak Sport.TV 3). Okrem toho si môžu predplatiť aj platené programy vďaka Plustelke, musia však vlastniť zariadenie (set-top-box, CI+ modul) či dekódovaciu kartu Plustelka.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. tovercom nech laskavo sprevadzkuje svoje vysielace ktore odstavil a potom nech nieco rozsiruje

 2. Najprv by mali zaplatat diery s 1a4 muxom ako je Prievidza a okolie a potom nieco rozsirovat. Mat takeho marketingoveho manazera vo firme tak uz davno leti.

 3. velmi by ma zaujimalo kedy towercom pokryje okres prievidza muxom 1a4. a dokedy bude v prievidzi pri kauflande pouzivana klamliva reklama na plustelku,ked nieje mozne chytit tolko programov. nitra a banska stiavnica – prievidza a okolie 0% signal.

 4. Veru presne tak okr.Prievidza je NAJVACSIA diera v dvb-t s mux1 a 4.Tiez by ma zaujimalo kedy bude v Prievidzi mux1 a mux4. Aj Somalsko je dalej v dvb-t ako Toercom na Slovensku.

 5. Towercom by mal vyriesit najprv pokrytie sučasných muxov… Su miesta kde nemá vyriešený mux 2 a nehovorým o 1,2 muxe….

 6. Nie ja hovorym o okrese RS… 2mux na mnoho miestach nedostupny…

 7. Nie sme všetci z Prievidze. Pokrytie VolnejTelky Záhorie elsat.sk/index.files/Page385.htm

 8. Na nedostatky s DVB-T signálom mux1+mux4 v Prievidzi,sa už poukazuje veľmi dlho na rôznych fórach.100 krát bola kladená otázka:prečo sa nešíry signál mux1+4 ani z jedného vysielača v okr.PD????Prečo strategický vysielač Žilina-Krížava šíry tieto muxy s minimálnym výkonom???

 9. V Ziline bude vykon zvyseny. Nikto vsak nevie kedy. Caka sa na poliakov.

 10. Towercom – čo vlastne chce rozširovať, keď ešte celé SK nie pokryté všetkými mux-ami. V našom okolí nejde nič z mux-1 a ani mux-4. A vraj nie sú kapacity.
  Towercomu by bolo vhodné zobrať aspon 50% kapacity a dať to iným. Prípadne úrad by mal hľadať možnosti pre miestne mux-i ktoré by dokázali šíriť program na obmedzenom uzemí aby bola konkurencia .

 11. Bolo by asi vhodne zazalovat Towercom za diskryminaciu obyvatelov Slovenska ktory nemaju dostatocne pokrytie signalom ci uz mux1,mux2,mux3 alebo mux4. A aby im Telekomunikacny urad odobral licencie na prevadzku aspon dvoch muxov. Potom by sa asi rozkyvali.

 12. Ked porovnam dvb-t v Cechach a na Slovensku tak si pravom mozeme na 100% povedat ZLATE CESKE rucicky. Lebo Towercom im nesiaha ani po clenky.

 13. No pomlcal by som o zlatych ceskych rucickach, neobhajujem tym TowerCom, ale i tam su velke plochy bez signalu. Ved preco napriklad museli len v CT vracat detske programy spat na CT2 z CT:D, i ked to neskor nejako dolatali, ale ine muxy su tam nadalej derave.
  Hlavny problem je, ze prvorady je zisk a nie kvalita. Nastastie v MUX1 nie su extra programy, nieco akotake je v MUX4 a platene, co by sa dalo nahradit cez satelit, ked tie programy niekto chce silou mocou sledovat.

 14. Mux 4 treba spustiť cez vysielač Križava aby bolo pokryte cele územie žilinského kraja.

Komentáre už nie sú povolené.