Reklama

Slovinské DVB-T multiplexy naladíme počas inverzie aj u nás

Pravidelne počas zlepšených príjmových podmienok (inverzie), prevažne v južnej časti Slovenska je možné naladiť dva slovinské celoplošné multiplexy (Multiplex A a Multiplex C). V Multiplex A vysiela šesť kanálov z toho dva sú v HD kvalite a v Multiplexe C deväť. Všetky programy z oboch multiplexov vysielajú nekódovane (FTA) a v kompresnom formáte MPEG-4 (H.264).

V Multiplexe A vysielajú programy slovinského verejnoprávneho vysielateľa RTV Slovenija (Radiotelevizija Slovenija), a to ako v SD, tak aj v HD kvalite.

Do multiplexu C boli nedávno pridané štyri televízne programy TOP TV, TV Petelin, TV Primorka a MT.TV. Aktuálne tak multiplex obsahuje už deväť programov a jeden info kanál.
Pokračovanie nižšie:

Na Slovensku je možné zachytiť oba slovinské DVB-T multiplexy z vysielača Pohorje (GPS: 46°30’53.6″N 15°34’40.1″E) prevažne v južnej časti Slovenska. Multiplex A vysiela na 27. kanáli (522 MHz) a Multiplex C na 37. kanáli (602 MHz). Z príjmom Multiplexu A oproti Multiplexu C je to u nás o niečo horšie, keďže na rovnakej frekvencii vysiela z Kamzíka náš verejnoprávny multiplex (MUX 3). Na niektorých miestach sa tak môžu počas inverzie oba vysielače rušiť. Výhodou je však aspoň to, že v Slovinsku sa vysiela v horizontálnej polarizácii a u nás vo vertikálnej.

Programová ponuka Multiplexu A:
SLO1, SLO2, SLO3, SLO1 HD, SLO2 HD a TELE M

Programová ponuka Multiplexu C:
Golica TV, Kanal A, MT.TV, Obvestilo C, Planet TV, POP TV, TOP TV, TV Petelin, TV Primorka a TV 3 Medias.

Oba multiplexy vysielajú z vysielača Pohorje s výkonom 100 kW.

SLO1 HD-1312014-1155_3
Verejnoprávny kanál SLO1 HD (Multiplex A)
TV PETELIN-1312014-823_7
Hudobná TV PETELIN (Multiplex C)

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Je to fakt super ze sa pri inverzii daju naladit aj ine muxi z inych statov. Smutne vsak je ze ci je inverzia alebo nie nase vlastne na Slovensku sa naladit nedaju .Su miesta kde je problem naladit mux2 a 3 a nieto este mux1 a 4.

 2. no nedavno som mal antenu v polohe horizontal a slovincov som nechytil na 27k mi ide kamzik presiel som kanal po kanale byvam pri ZM ale že nejdu naše to je blbost na juhozapadnom slovensku chytam vsetky muxy ci uz zo zobora kamzika velkej javoriny niektore aj na kusok kablika

 3. No ja byvam v okresnom meste na severe a nemam dajto a waw. Tak niekde je asi chyba.

 4. Velkej časti Slovenska chýba že sa nevysiela zo Suchej hory ako pri analogu.Tá hrala na dosť velkom území.
  Krížava má zase nízky výkon.
  MUX1 a 4 deklaruju iba 80% pokrytie tak logicky nemôžu ísť všade.

  Mux 3 by mal ísť už skoro všade /nerátam dolinky/
  Mux 2 má problém iba na juhu kvôli Maďarskému analógu. No tento rok by to mali doriešiť.

Komentáre už nie sú povolené.