Reklama

Nemecká nekódovaná verzia Disney Channel už testuje na satelite ASTRA 1M (19,2°E)

Na nemeckom mediálnom trhu ukončil svoje vysielanie televízny kanál Das Vierte. Z rovnakej programovej pozícii na satelite Astra 1M (19,2°E) spustila testovacie vysielanie nemecká verzia Disney Channel, ktorá má odštartovať oficiálne 17. januára. Vysielanie bude dostupné nekódovane (FTA) a preto bude pre príjem postačovať akýkoľvek digitálny satelitný prijímač aj bez dekódovacej karty.
Pokračovanie nižšie:

Nemeckú neplatenú verziu Disney Channel, ktorá bude financovaná z reklamy, je tak možné už v tejto chvíli naladiť prostredníctvom družice Astra 1M (19,2°E) na frekvencii 12 460 MHz. V čase písanie tejto správy bolo dostupné pre divákov krátke promo s upútavkami.

Disney Channel bude od 17. januára prinášať kreslené rozprávky ako aj filmy predovšetkým z produkcie štúdia Walt Disney. Nebudú však chýbať ani programy od externých dodávateľov a programy vytvorené špeciálne pre nemeckých divákov. Počas dňa bude program venovaný hlavne deťom, vo večerných hodinách to budú programy pre celú rodinu.

V rovnaký deň ako SD verzia Disney Channel má odštartovať aj HD verzia, tá však bude kódovaná a dostupná iba pre predplatiteľov platformy HD+.

Technické parametre pre príjem:
Družica: Astra 1M (19,2°E)
Frekvencia: 12 460 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC: 3/4
SR: 27500
Norma: DVB-S
Modulácia: QPSK
Kódovanie: nie
Provider: BetaDigital
Názov: Disney Channel

Disney_channel_1

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentár

  1. Tešíme sa.Príklad by si mali vziať aj naše televízie a nekódovať!Minimálne STV-platíme koncesie-načo ešte servisné poplatky….ale odbočil som.Na pozícii A-19,2 sa už jedná o piaty FTA detský kanál:
    KiKa HD,Nickelodeon,RiC TV,Super RTL,Disney.

Komentáre už nie sú povolené.