Reklama

Magio Sat a DIGI TV chcú do budúcna ponúkať okrem set-top-boxov aj CI+ moduly

Spoločnosť Slovak Telekom, ktorá prevádzkuje satelitnú platformu Magio Sat a vlastní aj DIGI TV, chce do budúcna ponúkať svojim zákazníkom okrem set-top-boxu aj CI+ modul.

Slovak Telekom aj Digi Slovakia si uvedomujú, že prijem satelitnej alebo káblovej služby pomocou CI, resp. CI+ je už takmer štandardom, ktorý by nemal chýbať v ponuke poskytovateľa satelitnej alebo káblovej služby (DVB-C). Aj z tohto dôvodu sa budeme snažiť zaradiť tento typ koncového zariadenia do nášho portfólia,“ uviedol pre náš portál SatelitnáTV.sk Tomáš Palovský, hovorca pre technológie a siete, zo spoločnosti Slovak Telekom.

Vďaka CI+ modulu spolu s kartou by mohli zákazníci satelitných platforiem Magio Sat aj DIGI TV či digitálnej káblovej televízie (DVB-C) prijímať ponuku spomínaných platforiem aj bez potreby set-top-boxu. Stačilo by len CI+ modul zasunúť do televízora so zabudovaných DVB-S/S2 tunerom.

Jednou z ďalších výhod by bolo používanie vlastného satelitného prijímača s voľným CI+ slotom do ktorého by bolo možné tento CI+ modul spolu s dekódovacou kartou operátora zasunúť a prijímať tak ponuku Magio Sat či DIGI TV.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

  1. Ak už mám komplet zostavu od operátora, bude možné im ich satelitný prijímač vrátiť?

  2. Lojzo ak toto zacnu ponukat tak uz budes mat daaaavno po viazanosti a mozno budes aj u ineho operatora 🙂

  3. fajnsmeker: nemyslim ze by to nejak extremne dlho trvat… keby to vyslo od rumunov mozno by to nebolo ani v tomto desatroci, ale Telekom je kus ina kategoria…
    imho najneskor v druhej polovici buduceho roka to je celkom realne

  4. Ano DVB-C, ja som tým chcel povedať to, že TELEKOM bude musieť povýšiť slovenskú Digi Tv na úroveň rumunskej alebo maďarskej Digi Tv ak ju bude chcieť mať konkurencie schopnú voči freeSat a Skylink.

  5. Fajnsmeker, viazanosť mi začala v auguste 2013, takže to možno stihnem aj počas viazanosti. Ale asi pri magiosate asi zostanem aj potom.

Článok už nie je možné komentovať.