Reklama

Japonci otestovali pozemné vysielanie v 8k

Japonský verejnoprávny vysielateľ NHK úspešne vykonal technické testy pozemného vysielania vo formáte Super Hi-Vision 8K. Testy boli uskutočnené v pásme UHF pre Science & Technology Research Laboratories, so sídlom v Hitoyoshi, v južnom Japonsku. V rámci testov sa podarilo preniesť signál do vzdialenosti približne 27 kilometrov.

Vysielanie Super Hi-Vision (8k) ktoré má rozlíšenie 7680×4320 je vyvíjané v Japonsku už od roku 1995. Jedná sa o 4 krát väčšie rozlíšenie ako v prípade 4k a až 16 krát väčšie ako v prípade formátu Full HD.

NHK plánuje uskutočniť niekoľko verejných ukážok vo formáte 8k počas blížiacich sa olympijských hier v Soči. Vysielanie bude dostupné pre zákazníkov Fureai NHK Hall v Shibuya, v Nagoya Station NHK.

(satkurier.pl)

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

  1. Towercom ma tieto testy Super Hi-Vision (8k) s rozlíšenim 7680×4320 uz asi 3 mesiace za sebou a udajne uz planuju testy Ultra Hi-Vision (16K)

  2. …a mohli by tam pustiť našu Plustelku, tá má na niektorých platených kanáloch dátový tok dokonca až 1,5 Mbit…to by japonci čumeli!

Článok už nie je možné komentovať.