Finálový zápas Dominiky Cibuľkovej bude možné sledovať v HD kvalite aj cez anténu

Verejnoprávny vysielateľ Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) požiadala spoločnosť Towercom, ktorá prevádzkuje verejnoprávny multiplex, aby v 3. celoplošnom multiplexe nahradila dočasne Jednotku HD za Dvojku HD. K zmene má dôjsť dnes o 19:00 a potrvá do zajtra (25. januára 2014) 19:00.

Všetci diváci, ktorí prijímajú signál prostredníctvom antény (DVB-T), tak budú môcť pozerať finálový zápas Dominiky Cibuľkovej na Australian Open vo vysokom rozlíšení (HD).

Predzápasové štúdio začína v soboru ráno o 9:00 hod., finálový duel, ktorý je naplánovaný na 9:30 hod. komentuje Vladimír Genda a Karin Habšudová.

K zmene kanálu Jednotka HD na Dvojka HD dôjde automaticky, nie je teda potrebné prelaďovať set-top-boxy či televízor so zabudovaným DVB-T tunerom.

Kompletný zoznam DVB-T vysielačov, ako aj dokrývačov verejnoprávneho multiplexu (MUX3), z ktorých je možné Dvojku HD naladiť môžete nájsť priamo na webových stránkach spoločnosti Towercom.

Pre príjem programu Dvojka HD je potrebný set-top-box či televízor s podporou formátu MPEG-4.

Najbližšie RTVS prinesie divákom Voľnej telky cez anténu vo vysokom rozlíšení aj blížiace sa olympijské hry zo Soči.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Ale veď jednotka je SD,lebo včera bola HD a pozajtra bude dvojka HD,lebo jednotka bola včera SD a potom bola HD-čiže bude SD,ale najskôr bude HD a potom………..sa uvidí.

  • Keby ty mantaci spravili jeden spolocny HD kanal napr. RTVS HD, kde by prepinali medzi jednotkou a dvojkou, ako to mala volakedy CT, tak by nemuseli robit taketo blbosti.

  • Mala by bať RTVS 3 športová a v HD a občas / výnimočne prepnúť na RTVS 1 resp. 2

Tento článok už nie je možné komentovať