Senzi TV spustila vysielanie, naladíme ju v DVB-T

V poradí štvrtý televízny kanál skupiny JOJ, Senzi TV, dnes v skorých ranných hodinách spustil svoje vysielanie. Naladiť si ho môžu diváci prostredníctvom terestriálneho vysielania (DVB-T) v rámci prvého multiplexu ako aj prostredníctvom internetu na oficiálnej webovej stránke senzi.sk. V DVB-T však televízia vysiela v novšom a hlavne v úspornejšom kompresnom formáte MPEG-4, preto pre jej príjem je potrebný set-top-box či televízor so zabudovaným DVB-T tunerom, ktorý podporuje príjem programov v tomto formáte. Okrem terestriálneho vysielania bude Senzi TV dostupná aj u vybraných káblových a IPTV operátorov. Zo satelitných platforiem televíziu nezaradil do svojej ponuky zatiaľ ani jeden operátor.

Senzi TV je slovenská hudobná televízia, ktorá prináša vo svojom vysielaní 24 hodín denne ľudovú a country hudbu, dychovky, pesničky z repete či nestarnúce evergreeny. Vďaka terestriálnemu vysielaniu ju môžu prijímať približne 80% slovenských domácností.

So spustením vysielania predstavila televízia Senzi aj svoj nový web, na ktorom môžu diváci nájsť televízny program, živé vysielanie, ako aj eshop s cd titulmi od kapiel, ktoré je možné vidieť práve na Senzi TV.

Senzi 1

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • A zase kolko reci,jak slovak sport2,my satelitaci mozeme tak akurad si pozriet na fejsbuku ukazky a prejdeme pre jeden program znova na anteny

  • Dnes som tam zo zvedavosti par krát prepol ale nejak sa im tie klipy často opakujú.

  • Tým že ste to dali do MPEG-4 to asi veľa dospelejších nemôže prijímať, nakoľko má väčšina zakúpené DVB-T tuner s MPEG-2….

  • TV Senzi v okrese Prievidza nenaladíte.Nešíri sa tu vôbec prvý multiplex,v ktorom je Senzi zaradená.Možný je len diaľkový príjem z výškových budov…

  • Ja v Trnave som si naladil Senzi TV,ale to je úbohá televízia keď mám len zvuk.Príjmam ju cez DVBT tak isto ako VAU,FOR.DOMA.Nechápem prečo mi nejde obraz.KeĎ mám počúvať hudbu v televízii bez obrazu-Svieti mi tam:Nie je video-Pustím si radšej rádio a keď televíziu tak Šláger TV.

  • Nesledujem tento kanál ale len postreh mojej mamy /76r/ „Tá stanica je veľmo biedna“…

  • MPEG-4 debilizmus.mam tri set-top-box ani jeden to nepodporuje takisto ani lcd orava len plazma samsung kde mam skylink.strcte si vase senzi

  • …ja len technickú poznámku, v B.B. som to naladil na izbové „prútové“ antény na plazmách LG a PANASONIC…

  • neviem prečo ale ide mi iba zvuk a obraz mi nejde ked niekto vie tak nech mi napiše

Tento článok už nie je možné komentovať