Reklama

RAI kóduje svoje programy na pozícii Eutelsat HOT BIRD (13°E) nelegálne

Štátna rada Talianskej republiky, najvyšší právny a správny orgán, rozhodla že kódovanie verejnoprávnej televízie RAI prostredníctvom satelitu Eutelsat HOT BIRD (13°E) je nelegálne. Vysielanie kanálov RAI je síce dostupné z väčšej časti nekódovane, no niektoré vybrané programy ako napr. športové prenosy či filmy nie sú dostupné voľne (FTA), ale kódovane.
Pokračovanie nižšie:

Rozhodnutie Štátnej rady Talianskej republiky potvrdzuje tak rozsudok súdu v Laziu z roku 2012. Každopádne, RAI sa odvolala.

Nekódované vysielanie talianskej verejnoprávnej televízie je dostupné síce zo satelitu Eutelsat 5 West A (5°W), no signál z tejto pozície nemôžu prijímať užívatelia s bežnými satelitnými prijímačmi.

(Satkurier.pl)

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Krok správným směrem! Může někdo upřesnit jaký NEBĚŽNÝ satelitní přijímač ten příjem zvládne?
    Mám bohužel velice často pocit, že většinu článků píší odborníci jen pro odborníky! ONI vědí, a informace které pouštějí dál jsou bohužel často pouze polovičaté. Jinak za zveřejnění tohoto článku samozřejmě děkuji.

  2. Pokial viem tak RAI z 5W sluzi ako distribucny signal pre operatorov. Pre prijem je potrebny prijimac ktory zvladne DVB-S2/8PSK ACM/VCM. Mal by to zvladnut napr. USB tuner TBS5925.

Komentáre už nie sú povolené.