Reklama

RAI kóduje svoje programy na pozícii Eutelsat HOT BIRD (13°E) nelegálne

Štátna rada Talianskej republiky, najvyšší právny a správny orgán, rozhodla že kódovanie verejnoprávnej televízie RAI prostredníctvom satelitu Eutelsat HOT BIRD (13°E) je nelegálne. Vysielanie kanálov RAI je síce dostupné z väčšej časti nekódovane, no niektoré vybrané programy ako napr. športové prenosy či filmy nie sú dostupné voľne (FTA), ale kódovane.

Rozhodnutie Štátnej rady Talianskej republiky potvrdzuje tak rozsudok súdu v Laziu z roku 2012. Každopádne, RAI sa odvolala.

Nekódované vysielanie talianskej verejnoprávnej televízie je dostupné síce zo satelitu Eutelsat 5 West A (5°W), no signál z tejto pozície nemôžu prijímať užívatelia s bežnými satelitnými prijímačmi.

(Satkurier.pl)

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

  1. Krok správným směrem! Může někdo upřesnit jaký NEBĚŽNÝ satelitní přijímač ten příjem zvládne?
    Mám bohužel velice často pocit, že většinu článků píší odborníci jen pro odborníky! ONI vědí, a informace které pouštějí dál jsou bohužel často pouze polovičaté. Jinak za zveřejnění tohoto článku samozřejmě děkuji.

  2. Pokial viem tak RAI z 5W sluzi ako distribucny signal pre operatorov. Pre prijem je potrebny prijimac ktory zvladne DVB-S2/8PSK ACM/VCM. Mal by to zvladnut napr. USB tuner TBS5925.

Článok už nie je možné komentovať.