Reklama

Nemecká verzia Disney Channel nekódovane od roku 2014 na satelite ASTRA (19,2°E)

Od 1. januára 2014 chce americká spoločnosť Walt Disney na nemeckom trhu zmeniť Disney Channel z plateného kanálu na neplatený, ktorý bude dostupný nekódovane (FTA) a bude financovaný z reklamy. Vysielanie by malo byť dostupné na doterajšom kanály Das Vierte, ktorý kúpil Walt Disney ešte na jeseň minulého roku. Signál by mal byť preto dostupný aj na satelitnej pozícii ASTRA (19,2°E).
Pokračovanie nižšie:

Detskými platenými kanálmi od roku 2014 na nemeckom trhu zostanú z rodiny Disney iba Disney Cinemagic, Disney Junior a Disney XD. Po odkódovaní bude Disney Channel aj naďalej prinášať kreslené rozprávky ako aj filmy predovšetkým z produkcie štúdia Walt Disney. Nebudú však chýbať ani programy od externých dodávateľov a programy vytvorené špeciálne pre nemeckých divákov. Počas dňa bude program venovaný hlavne deťom, vo večerných hodinách to budú programy pre celú rodinu.

Nekódované vysielanie Disney Channel nebude žiadnou novinkou. Napr. na tureckom trhu je dostupný Disney Channel nekódovane už nejakú tu dobu a to aj spolu s kanálom Cartoon Networks. Oba je možné prijímať s väčšími parabolami aj na našom území.

Prečítajte si tiež: Príjem Disney Channel a Cartoon Network úplne zadarmo z družice Türksat 2A (42.0°E)

Nemecká verzia Disney Channel nahradí doterajší kanál Das Vierte, ktorý od januára 2014 už nebude ďalej dostupný na nemeckom trhu.

Len pre zaujímavosť na nemeckom trhu vlastní Disney podiely taktiež v nekódovaných staniciach ako RTL II a Super RTL. Po odkódovaní kanálu Disney Channel tak bude tento kanál konkurovať stanici Super RTL. Aj napriek tomu si chce spoločnosť zachovať svoj 50% podiel v Super RTL.

(satkurier.pl, red)

Mohlo by vás ešte zaujímať