Reklama

Z vysielača Križava šíri svoj signál na frekvencii 94,5 MHz nové Rádio Sever

Z vysielača Križava šíri od 1. marca 2013 na frekvencii 94,5 MHz s výkonom 20kW svoj signál nové regionálne rádio zo Žiliny s názvom Rádio Sever. Signálom pokrýva štyri kraje Slovenska v okruhu približne až 100 km od vysielača a to s presahom aj do Poľska či Českej republiky. Rozhlasovú stanicu si tak môžu naladiť poslucháči v Žilinskom, Trenčianskom a čiastočne aj Banskobystrickom či Nitrianskom kraji.

Rádio Sever so sídlom v Žiline získalo licenciu 15. januára 2013. Oficiálne vysielanie spustilo 1. marca 2013, od kedy prináša pre svojich poslucháčov v polhodinových a hodinových blokoch spravodajstvo zamerané hlavne na región severného Slovenska a hudbu prevažne 90-tych rokov.

Popri signálu z vysielača Križava je k dispozícii aj internetový stream, vďaka čomu je možné Rádio Sever počúvať aj prostredníctvom internetu na oficiálnej webovej stránke rádia: www.radiosever.sk.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

  1. Jen řeším ještě autorádio, aby lépe fungovalo aji při zapnutém motoru. Pokud jsem na parkovišti rádio Sever hraje docela dobře. Jsem kousek za Přerovem.

Comments are closed.