Reklama

Vo Veľkej Británii skončil kanál BBC HD, nahradil ho BBC Two HD. Vysiela aj na satelite

Dnes v skorých ranných hodinách bolo ukončené vysielanie britského verejnoprávneho kanálu vo vysokom rozlíšení BBC HD. Namiesto neho sa dnes o 6:00 hod. objavil nový program BBC Two HD, , ktorý je dostupný nekódovane vo všetkých platformách po celej Veľkej Británii. Vysielanie je tak k dispozícii pre zákazníkov platforiem Sky (pozícia 142), Freeview HD/YouView (pozícia 102), Virgin Media (pozícia 187), Freesat HD (pozícia 109) ako aj BT Vision (pozícia. 852).
Pokračovanie nižšie:

BBC Two HD prináša úplne rovnaký program ako verzia BBC Two v štandardnom rozlíšení, rozdiel je len v technickej kvalite. Vysielanie BBC Two HD je dostupné nekódovane aj na satelite ASTRA 1N (28,2°E), frekvencii 10 847 MHz. Na rovnakej frekvencii je dostupný tiež kanál BBC One HD.

Vysielanie kanálu BBC Two HD je možné sledovať aj na Slovensku. Pre celodenný príjem je však potrebná satelitná parabola väčších rozmerov cca 150 cm a viac. Smerom na východ signál ešte slabne. Po presune na nový satelit ASTRA 2F sa prijímové podmienky ešte zhoršia.

Technické parametre pre príjem:
Družica: ASTRA 1N (28,2°E)
Frekvencia: 10 847 MHz
Polarizácia: Vertikálna
FEC: 2/3
SR: 23000
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Kódovanie: nie

Mohlo by vás ešte zaujímať