Reklama

Towercom spustil testy jedenástich programov vo štvrtom multiplexe

Spoločnosť Towercom práve spustila testy jedenástich televíznych kanálov vo štvrtom multiplexe. Jeden z nich je dostupný nekódovane (FTA) a zvyšných desať je kódovaných systémom IRDETO. Kanály sú označené ako TEST1, TEST2, TEST3, TEST4, TEST5, TEST6, TEST7, TEST8, TEST9, TEST10 a TEST11. Všetky vysielajú v vo formáte MPEG4.
Pokračovanie nižšie:

Ako provider je uvádzaný Towerhome. Na každom Test kanály je aktívny aj elektronický programový sprievodca (EPG) v ktorom sa nachádza text: „Extra dávka športu, skvelých dokumentov a detských programov. Cez vašu anténu už v najbližšom čase.“

Niektoré kanály majú aktívne aj dve audio stopy. Okrem slovenskej či českej je k dispozícii aj maďarská audio stopa.

Už je teda jasné, že vo štvrtom multiplexe bude možné prijímať platené televízne programy. Pripomeňme, že spoločnosť Towercom má do konca tohto mesiaca spustiť ešte prvý multiplex, ktorý bude zrejme tiež obsahovať platenú ponuku programov. Aktuálne v prvom multiplexe vysiela len jeden Test kanál.

Aké konkrétne programy bude obsahovať prvý a štvrtý multiplex zatiaľ stále nie je jasné.

Zoznam vysielačov štvrtého multiplexu:

BARDEJOV (Magura) 46. kanál
BRATISLAVA (Kamzík) 39. kanál
KOŠICE (Heringeš) 21. kanál
LUČENEC (Blatný vrch) 32. kanál
RUŽOMBEROK (Úložisko) 46. kanál
ŽILINA (Zástranie) 39. kanál
POPRAD (Hranovnica) 39. kanál
NOVE MESTO NAD VAHOM (Veľká Javorina) 23. kanál
POPRAD (Kráľova hoľa) 22. kanál
BANSKÁ BYSTRICA (Laskomer) 40. kanál
BANSKÁ ŠTIAVNICA (Sitno) 31. kanál
NITRA (Zobor) 31. kanál

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. …perfektne info, o nicom, kde? A aj to hovori o kvalite prispevku (riadok pod nadpisom – ciarka sa pise hned za slovom a nie az po medzerniku…)

 2. Teoreticky mozeme teda cakat cca 20 programov MUX1+MUX4. Budu to teda riesim podobne ako je to v Madarsku.

 3. ….zevraj pribudnu dve nove stanice: vlakova v Stakčine a autobusova v Žehre

 4. 20 programov kde sa bude vysielat teoreticky tma…nikto nema zaujem vstupit na dvbt trh za tych podmienok čo ponuka Towercom…viz priklad Markízy…

 5. Na všetkých diskusiách „milujem“ trapošov ako jyl, ktorí stále len kritizujú pravopis. Keď ti tento článok nič nedal načo sa k nemu vyjadruješ? Tie tvoje hlúposti tiež nikomu nič nedávajú. Šašo zakomplexovaný 🙂

 6. FRAŠKA ZA FRAŠKOU, ŠKANDÁL ZA ŠKANDÁLOM

  Niekto by za tento cirkus a frašku mal konečne niesť trestnoprávnu zodpovednosť a urobiť konečne poriadky s Jaj aj Ty a Hentou. Pokiaľ tu budú prepojení červený súdruhovia szmáci smer s jaj aj Ty, vždy tu bude tento štátno-sukromný monopol. Ako im mohol regulár priklepnúť šecky 4 dvb-t siete muxov?! Kto je za to zodpovedný? Bývalého predsedu Telekomunikačného úradu odvolali kvôli MPEG-4 a teraz ľaľa zrazu sa bude aj MUX 1 aj 4 vysielať v MPEG-4, fraška nad fraškou, svinstvo za svinstom! Je to škandál! Jaj aj Ty a Henta bandas compeny budú ochvíľu vlastniť celú túto bananovú republiku!

 7. Ako potom budem môcť sledovať tie kódované programy? IRDETO karty ktoré poznám zo satelitov sa dajú použiť aj pre Set-top-boxy? A kde ich strčím (resp. keď to už mám zabudované v TV)?

 8. Dnes už každá TV má slot na modul. Karty budú mať samozrejme svoje. Skylinkové sa nebudú dať použiť.

 9. Neviete kedy bude spusteny prvý aj štvrtý multiplex v Čadci z vysielača Husarik.

 10. Towercom spustením plateného 39 kanálu zámerne ruší stabilitu českého 40 kanálu.Pokladám to za zámer towerkomu a vôbec ma to neteší.Je to polutovanie hodné a zákerne.

Komentáre už nie sú povolené.