Reklama

Minimax od 23. marca v širokouhlom formáte a s 3D logom

Prevádzkovateľ detského kanálu Minimax, spoločnosť Chello Central Europe pripravuje v priebehu marca dve novinky. Jedna sa bude týkať loga, ktoré bude upravené do 3D a druhá zmena sa bude týkať formátu obrazu, kde prejde zo 4:3 na širokouhlý 16:9. Informáciu priniesol maďarský portál DTV NEWS.hu.
Pokračovanie nižšie:

K zmene loga ako aj prechod na širokouhlý formát by malo dôjsť 23. marca 2013. Vyjadrenie k zmene priamo od spoločnosti Chello Central Europe sa nám nepodarilo získať.

Minimax spustil svoje vysielanie v roku 1999 v Maďarsku. Po úspechu u našich južných susedov bol o štyri roku neskôr lokalizovaný aj do českého jazyka. Aktuálne je Minimax dostupný okrem Maďarska, Slovenska a Českej republiky aj v Rumunsku či Srbsku.

Detský kanál Minimax vysiela kreslené a animované programy. Zameriava sa najmä na deti predškolského a školského veku. K dispozícii je u vybraných káblových a IPTV operátorov ako aj v satelitných platformách freeSAT by UPC Direct, Magio Sat či DIGI TV.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Tieto detské kanály od Chello Media teraz poriadne naštartovali. Lokalizovaný Megamax je dostupný u čoraz viac operátorov, Minimax je obľúbený už dlhodobo a bude vôbec prvým detským kanálom v regióne, ktorý ponúkne program v širokouhlom rozlíšení. Predpokladám, že aj Animax (večerné pásmo po Minimaxe) pôjde vo widescreene. Taký Disney Channel a JimJam (tiež ich kanál) ešte vysielajú v 4:3. Cartoon Network by tiež mohol uvažovať o prechode na 16:9. Dávajú tam hlavne novšiu tvorbu, takže hodilo by sa. Pri Megamaxe tak isto.

  2. Juraj alias Jupi, nikto za nim neplače len ty ako detsko malééé…len kecáš furt

  3. Takéto kanály netreba,radšej nech dajú niečo v HD,lebo rátam,že behom 2,3 rokov bude HD štandardom keďže bude nastupovať pomaličky Ultra HD.

  4. V Nemecku bude štandardom nejak na 2018-2020. Aspoň s tým termínom počítajú nemecké televízie (verejnoprávne + komerčné). Takže tvrdíš, že vo východnej Európe za 2-3 roky? To je odvážny odhad. 😀 Ultra HD a 3D v nasledujúcom desaťročí možno.

Komentáre už nie sú povolené.