Minimax od 23. marca v širokouhlom formáte a s 3D logom

Prevádzkovateľ detského kanálu Minimax, spoločnosť Chello Central Europe pripravuje v priebehu marca dve novinky. Jedna sa bude týkať loga, ktoré bude upravené do 3D a druhá zmena sa bude týkať formátu obrazu, kde prejde zo 4:3 na širokouhlý 16:9. Informáciu priniesol maďarský portál DTV NEWS.hu.

K zmene loga ako aj prechod na širokouhlý formát by malo dôjsť 23. marca 2013. Vyjadrenie k zmene priamo od spoločnosti Chello Central Europe sa nám nepodarilo získať.

Minimax spustil svoje vysielanie v roku 1999 v Maďarsku. Po úspechu u našich južných susedov bol o štyri roku neskôr lokalizovaný aj do českého jazyka. Aktuálne je Minimax dostupný okrem Maďarska, Slovenska a Českej republiky aj v Rumunsku či Srbsku.

Detský kanál Minimax vysiela kreslené a animované programy. Zameriava sa najmä na deti predškolského a školského veku. K dispozícii je u vybraných káblových a IPTV operátorov ako aj v satelitných platformách freeSAT by UPC Direct, Magio Sat či DIGI TV.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Tieto detské kanály od Chello Media teraz poriadne naštartovali. Lokalizovaný Megamax je dostupný u čoraz viac operátorov, Minimax je obľúbený už dlhodobo a bude vôbec prvým detským kanálom v regióne, ktorý ponúkne program v širokouhlom rozlíšení. Predpokladám, že aj Animax (večerné pásmo po Minimaxe) pôjde vo widescreene. Taký Disney Channel a JimJam (tiež ich kanál) ešte vysielajú v 4:3. Cartoon Network by tiež mohol uvažovať o prechode na 16:9. Dávajú tam hlavne novšiu tvorbu, takže hodilo by sa. Pri Megamaxe tak isto.

  • Juraj alias Jupi, nikto za nim neplače len ty ako detsko malééé…len kecáš furt

  • Takéto kanály netreba,radšej nech dajú niečo v HD,lebo rátam,že behom 2,3 rokov bude HD štandardom keďže bude nastupovať pomaličky Ultra HD.

  • V Nemecku bude štandardom nejak na 2018-2020. Aspoň s tým termínom počítajú nemecké televízie (verejnoprávne + komerčné). Takže tvrdíš, že vo východnej Európe za 2-3 roky? To je odvážny odhad. 😀 Ultra HD a 3D v nasledujúcom desaťročí možno.

Tento článok už nie je možné komentovať