Reklama

freeSAT by UPC Direct: Eurosport HD a Eurosport 2 HD sa presúvajú na novú frekvenciu

Športové kanály vo vysokom rozlíšení Eurosport HD a Eurosport 2 HD, ktoré obohatili ponuku satelitnej platformy freeSAT by UPC Direct tesne pred európskym šampionátom EURO 2012 sa presunú na novú frekvenciu. Ako sa nám podarilo zistiť podľa predbežných plánov spoločnosti UPC DTH sa tak stane ešte koncom januára 2013. K dispozícii bude samozrejme aj súbežné vysielanie ako na novej tak aj starej frekvencii.
Pokračovanie nižšie:


Eurosport HD a Eurosport 2 HD sa presunú z pôvodnej frekvencie 11 881 MHz na novú frekvenciu 12 034 MHz krátko po zmene modulácie.

Prečítajte si tiež: UPC DTH pripravuje prevod jedného transpondéra z DVB-S na DVB-S2

Zákazníci satelitnej platformy freeSAT by UPC Direct s vlastným satelitným prijímačom si tak budú opäť musieť preladiť vybrané kanály podľa nižšie uvedených parametrov. Zákazníci s dodávaným prijímačom priamo od UPC DTH prelaďovať nebudú musieť, keďže u nich sa zmena prejaví automaticky.

Všetky zmeny spoločnosti UPC DTH súvisia s rozširovaním ponuky programov. V súčasnosti však stále nie je jasné o aké nové programy sa bude jednať. Pripomeňme, že poslednou novinkou bol napr. dokumentárny kanál vo vysokom rozlíšení Animal Planet HD.

Budúce technické parametre Eurosport HD a Eurosport 2 HD:
Družica: Thor 6 (0,8°W)
Frekvencia: 12 034 MHz
Polarizácia: Vertikálna
FEC: 3/4
SR: 30000
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK

Mohlo by vás ešte zaujímať