Reklama

Skylink a CS Link navyšujú svoju kapacitu o ďalší transpondér na satelitenej pozícii ASTRA (23,5°E)

Spoločnosť SES (Euronext Paris and Luxembourg Stock Exchange: SESG) dnes oznámila, že podpísala dohodu s firmou M77 o navýšení kapacity o nový transpondér. M77 je sesterskou spoločnosťou poskytovateľa satelitnej televízie M7 Group s centrálou v Luxembursku.

Kapacita bola navýšená o jeden transpondér na orbitálnej pozícii 23,5 stupňa východne a bude využitá na distribúciu programových balíčkov M77 priamo do domácnosti (DTH služby) v Českej republike a na Slovensku. Spoločnosť M77 prevádzkuje na týchto trhoch satelitné DTH platformy Skylink a CS Link s vyše 2 miliónmi aktívnych zákazníkov. Spoločnosti M7 a M77 využívajú v rámci satelitného systému ASTRA spolu 13 transpondérov (štyri na orbitálnej pozícii 19,2⁰E a deväť na 23,5⁰E).

Sme veľmi radi, že môžeme podporiť spoločnosti M7 a M77 pri úspešnom rozširovaní ich biznisu mimo domovského trhu v Beneluxe, konkrétne do Rakúska a krajín regiónu strednej a východnej Európy,“ hovorí Ferdinand Kayser, obchodný riaditeľ spoločnosti SES. „Táto dohoda poukazuje na to, že vieme zabezpečiť ideálne podmienky pri rozvíjaní biznisu v oblasti televízneho vysielania aj pre spoločnosť s celoeurópskou pôsobnosťou. Tešíme sa na bohatú a dlhoročnú spoluprácu s týmto významným zákazníkom.“

Kees Färber, člen predstavenstva spoločnosti M77, povedal: „Nová kapacita nám umožní urobiť ďalší krok v procese nášho úspešného rastu v regióne strednej Európy a tiež budeme môcť poskytovať lepšie služby pre lokálnych vysielateľov ako aj našich zákazníkov. Orbitálna pozícia ASTRA 23,5°E je pre naše trhy najpopulárnejšou a najvýznamnejšou DTH pozíciou.

Spoločnosti M7 a M77 poskytujú DTH služby viac ako 3,5 miliónom domácností v Holandsku, Belgicku, Luxembursku, Rakúsku, Českej republike a na Slovensku prostredníctvom satelitných platforiem ako CanalDigitaal, TV Vlaanderen, TéléSAT, AustriaSat, Skylink a CS Link.

Aktualizované: Podľa informácií, ktoré nám poskytla Daša Tkáčová zo spoločnosti Grayling Slovakia sa jedná o transpondér č.14, frekvenciu 12 525 MHz, kde aktuálne vysielajú programy Českej televízie, Prima Family či TV Noe.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

  1. Takže žiadny nový TP je to 12.525V kde je CT1,2,24,4 a Prima+ noe a radia ani len predlzili zmluvu aby sa nic nemuselo zasa ladit.

Článok už nie je možné komentovať.