Maďarská verejnoprávna televízia spústí dočasne 3D kanál

Maďarská verejnoprávna televízia spustí dočasne svoj nový 3D kanál s názvom m3D, informovala o tom samotná maďarská verejnoprávna televízia novinárov na tlačovej konferencii. Aktuálne je už dostupné testovacie vysielanie ako sme vás už informovali v krátkej správe pred niekoľkými dňami v rubrike Zmeny na satelitoch na družici Eutelsat 9A (9°E), frekvencii 11 958 MHz v rámci platformy Hello HD. Vysielanie je však kódované v systéme Conax.

Okrem platformy Hello HD pridala nový kanál m3D už na svoj transpondér aj maďarská satelitná platforma T-Home, ktorá je dostupná na satelite Amos (4°W). V rámci platformy T-Home je vysielanie dostupné na frekvencii 10 925 MHz. Vysielanie je aj tu podobne ako v platforme Hello HD kódované v systéme Conax.

Kanál m3D bude vysielať len dočasne a to v období od 25. júna do 12. augusta 2012. Svojim divákom tak ponúkne v 3D napr. finále EURO 2012 či vysielanie z 30. letných olympijských hier, ktoré sa konajú tento rok v Londýne. Vo vysielaní by nemali chýbať ani koncerty či dokumenty.

Okrem satelitných platforiem bude kanál m3D zaradený aj do vybraných káblových spoločností či dokonca v bezplatnom DVB-T (MiniDig TV) v okolí Budapešti na 43. kanáli.


(mtv, ryan+vlastná správa)

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • A Slovenská televízia kedy začne vysielať vo formáte 16:9 ???Údajne v decembri 2012.Slovenská televízia kedy začne vysielať v HD ???Slovenská televízia kedy začne vysielať v 3D ???Možno že to bude v roku 2033 !!!

  • Tak určite je otrasné, keď prepnem na hlavný spravodajský program STV a vidím tam stále starý formát 4:3 a tú schátralú grafiku. No hnus. Sú 100 rokov za opicami technicky!

  • Ešte že najrozumnejši nemci a rakušaci davaju zadarmo mnoho HD stanic pre uživateľov ASTRY. U nas si …… všetko len spoplatnuje a tak nemci nemôžu napr. vidieť to čo mi vysielame hoci oni nám to mnohé roky spristupňujú ich TV kultúru.

  • Nemecko robí aj kultúrnu politiku na celoeurópskej úrovni. Všetky práva kupujú hlavné TV stanice pre celý kontinent. To si nevie dovoliť žiadna iná krajina s takým obsahom, aký tam majú oni. Klobúk dolu. Na nemeckých komerčných staniciach som vyrastal, bolo to okno k civilizácii…

Tento článok už nie je možné komentovať