Reklama

MS v hokeji 2012 exkluzívne vo vysielaní RTVS

Rozhlas a televízia Slovenskabude od 4. mája exkluzívne na Jednotke a na Dvojke vysielať Majstrovstvá sveta v hokeji 2012, ktoré sa historicky prvýkrát odohrajú v dvoch krajinách (Fínsko a Švédsko) a vyvrcholia 20. mája. Priame prenosy slovenskej reprezentácie, pravidelné športové rubriky v prúdovom vysielaní, rozšírené športové spravodajstvo a Športový magazín ponúkne poslucháčom Rádio Slovensko.

RTVS ponúkne vo vysielaní MS v hokeji 2012 viac zápasov ako pred rokom, keď boli majstrovstvá sveta na Slovensku. „Celkovo budeme vysielať 44 zápasov naživo, z ďalších šiestich budú záznamy a zo štyroch ponúkneme iba časť, pretože využívame časový posun medzi Švédskom a Fínskom a po ukončení zápasu v Helsinkách sa napojíme na zápas v Štokholme, ktorý sa začal o hodinu neskôr,“ hovorí programový riaditeľ RTVS Andrej Miklánek.

V Helsinkách, kde budú hrať slovenskí reprezentanti, bude mať RTVS vysunuté pracovisko so Štúdiom MS priamo v Hartwall aréne. Pripravené budú vstupy s okamžitými rozhovormi v prestávkach a po zápasoch. Zápasy zo Štokholmu budeme analyzovať v štúdiu v Bratislave. V štúdiách počas prestávok budeme okrem analýz prezentovať dva programové cykly – Momenty hokejovej histórie, Sieň emócií ( hokejové osobnosti v histórii samostatného Slovenska). Okrem toho budeme mať štáby v oboch dejiskách šampionátu, ktoré budú okrem športového spravodajstva pripravovať pohľady za oponu MS v Reportážach dňa. Na konci denného vysielania už tradične ponúkame sumárnu reláciu MS v kocke.

Dôležité je aj to, že všetky zápasy, ktoré vysielame na Jednotke, budú v HD kvalite, teda určite všetky zápasy slovenskej hokejovej reprezentácie,“ doplnil Andrej Miklánek. Vysielanie z Majstrovstiev sveta v hokeji budú môcť diváci sledovať aj na webovej stránke: hokej.stv.sk

RTVS pripravuje v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja zaujímavú kampaň zameranú na nábor detí do hokejových prípraviek. Kampaň je postavená na veľkých hokejových osobnostiach a má za úlohu motivovať deti a rodičov, aby sa venovali aktívnemu hokejovému tréningu v kluboch v mieste svojho bydliska. Podrobnosti predstavíme v najbližších dňoch.

Helsinki
Komentátori/moderátori – Pavol Gašpar, Ján Hudok, Ivan Niňaj, Stano Ščepán.
Spolukomentátori – Róbert Pukalovič, Ján Pardavý a Richard Lintner
Redaktor – Róbert Barát

Štokholm
Komentátor: Vladimír Genda
Spolukomentátor – Rastislav Pavlikovský
Redaktorka – Zlatica Mokrá.
Štúdiá v Bratislave k štokholmským zápasom budú moderovať Marcel Merčiak a Ľuboš Hlavena.

Ďalšími prestížnymi športovými podujatiami, ktoré budú môcť diváci sledovať na obrazovkách verejnoprávnej televízie v tomto roku, sú Euro 2012 a LOH v Londýne.

(RTVS)

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

  1. No neviem ako ty, ale ja tam žiadne prehlady ohladom hokeja nevidim…

Článok už nie je možné komentovať.