Reklama

BBC prejde zo satelitu ASTRA 2D na ASTRA 1N

V piatok 24. februára 2012 prenesie britský vysielateľ verejnoprávnej BBC (British Broadcasting Corporation) svoje televízne a rádiové stanice zo súčasného satelitu ASTRA 2D na nový satelit ASTRA 1N, ktorý bol vynesený na obežnú dráhu po niekoľkých odložených štartoch v noci zo 6. na 7. augusta 2011.

Konkrétne sa jedná o televízne stanice BBC One (+ regionálne verzie), BBC Two (+ regionálne verzie), BBC Three, BBC Four, CBeebies, CBBC, BBC News, BBC Parliament, BBC Alba ako aj rádiové stanice BBC Radio 5 Live a BBC Radio 5 Live Sports Extra.

Okrem SD programov budú na satelit ASTRA 1N presunuté aj programy vo vysokom rozlíšení BBC HD a BBC One HD.

Informáciu o presune zo satelitu ASTRA 2D na ASTRA 1N priniesla samotná BBC na svojom blogu. Podľa zverejnených plánov by malo dôjsť k presunu 24. februára 2012 medzi 4-6 hodinou ráno.

Pre koncových divákov sa v podstate nič nemení. Technické parametre zostávajú nezmenené, zmeniť sa môžu len prijimové podmienky v strednej časti Európy. Podľa už hlásených prijimových podmienok zo satelitu ASTRA 1N na území SR by sa mal signál programov BBC malinko zlepšiť.

(satkurier.pl)

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

  1. V Čechách už prijímajú aj na 80tky paraboly ITV, Channel 5, Film 4 a ďalšie stanice, na Slovensku je potrebná väčšia ako 120… keď prejde v piatok BBC paket na Astru 1N, neviete, akú veľkú parabolu bude treba? Vraj to bude najsilnejší zväzok. Má niekto skúsenosti s príjmom?

  2. Na západe by mohla stačiť pre mňa prijateľná 150 cm parabola 🙂

Článok už nie je možné komentovať.