Reklama

freeSAT by UPC Direct: DoQ aj naďalej dostupný pre zákazníkov s českou lokalizáciou

Satelitná platforma freeSAT by UPC Direct ponúka dokumentárny kanál DoQ svojim zákazníkom aj po tom, čo samotný prevádzkovateľ stanice oznámil ukončenie svojej distribúcie pre Slovenský a Český trh. Vzhľadom k tomu, že spoločnosť UPC DTH s.á.r.l pôsobí aj na maďarskom trhu pod značkou UPC Direct bude s najväčšou pravdepodobnosťou súčasťou programovej ponuky kanál DoQ aj naďalej. Do budúcna však nebude sprístupnená už česká lokalizácia programu.
Pokračovanie nižšie:


Aktuálne je na kanále DoQ stále aktívna aj česká audio stopa a DVB titulky. Počas nášho niekoľko dňového sledovania boli vždy na každom programe aktívne iba české DVB titulky, z českej audio stopy bolo počuť vždy už len originálny jazyk.

DoQ je sprístupnený zákazníkom platformy freeSAT by UPC Direct na dodávaných satelitných prijímačoch na pozícii číslo 55.

V satelitnej platforme CS Link už vysielanie programu DoQ nie je dostupné od 2. januára 2012. Aktuálnej je na programovej pozícii vysielaný textový kraul o ukončení vysielania. Zákazníkom, ktorí mali aktivovaný program DoQ samostatne, vráti CS LINK pomernú časť zaplatených peňazí do kreditu.

Mohlo by vás ešte zaujímať