Reklama

Towercom: Verejnoprávny multiplex aj s HD programom a rádiami

Dnes bol rozšírený verejnoprávny multiplex DVB-T o program vo vysokom rozlíšení Jednotka HD ako aj o rozhlasové programy Slovenského rozhlasu. Informovala o tom dnes spoločnosť Towercom.
Pokračovanie nižšie:


Diváci verejnoprávneho multiplexu DVB-T si budú môcť naladiť od 22.12.2011 vysielanie Jednotky aj vo vysokom rozlíšení. Môžu si tak vychutnať svoje obľúbené vianočné programy v excelentnej kvalite, s obrazom plných detailov, ktoré ponúka iba vysielanie vo vysokom rozlíšení. Vianočné prekvapenie v DVB-T dopĺňa aj ďalší darček v podobe rozšírenia programovej ponuky verejnoprávneho multiplexu o vysielanie programov Slovenského rozhlasu.

Od dnes 22. decembra 2011 tak verejnoprávny multiplexe ponúka nasledovné televízne programy: STV1, STV2, STV1 HD (MPEG-4) a kompletné rozhlasové okruhy Slovenského rozhlasu: Slovensko, Regina (BA, BB, KE), Devín, Radio_FM, Patria (FM,RD), Klasika, Litera, Junior a Slovakia.

Odporúčame divákom, ktorí už prijímajú programy verejnoprávneho multiplexu, aby si na svojich DVB-T prijímačoch alebo televízoroch, schopných spracovať kompresný formát MPEG-4, spustili automatické vyhľadanie nových TV staníc. Následne sa v ponuke DVB-T prijímača objaví aj nová TV stanica. K príjmu STV1 HD nie je vyžadovaná žiadna zmena prijímacej antény.

Počas nášho testovania dosahoval video bitrate na kanále STV1 HD: 6552 kbit/s a audio: 192 kbit/s.  Pre porovnanie prikladáme aj bitrate s programu STV1 (SD). Video: 3500 kbit/s, audio 192 kbit/s.

 

(Towercom/vlastná správa)

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Kedy pojde STV1 HD aj v Skylinku? od 1.1. 2012 ? Vdaka za info!

    1. Treba si uvedomiť, že STV1 HD zaplnilo len kapacitu spolu s rádiami verejnoprávny multiplex v ktorom podľa platnej legislatívy musia vysielať iba verejnoprávne médiá. Druhá vec je aký obsah ponúkne STV v HD, keď aktuálne nič v HD nevysiela. Podľa našich informácií sa vysielanie programu STV1 HD prostredníctvom satelitu zatiaľ neplánuje.

  2. dobry den som od novych zamkov naladil som na cislo programu29 a vihodlo mj dalsie nove programi ale su sifrovane pojdu

    1. Z vášho komentára nie je jasné o aké programy sa jedná.

Komentáre už nie sú povolené.