Reklama

Towercom: TA3 dostala obchodnú ponuku na zaradenie do druhého multiplexu

Spravodajská televízia TA3 dostala obchodnú ponuku na zaradenie do druhého multiplexu od spoločnosti Towercom, ktorá prevádzkuje ako verejnoprávny, tak aj komerčný multiplex. Pre náš portál SatelitnaTV.sk to povedal Michal Šuran zo spoločnosti Towercom. Je teraz na samotnej televízii či túto ponuku využije, alebo nie. Vyjadrenie ohľadom vysielania v DVB-T sa nám priamo od spravodajskej televízie TA3 nepodarilo získať.
Pokračovanie nižšie:


V prípade zaradenia spravodajskej televízie by však televízia TA3 nemohla byť zaradená do verejnoprávneho multiplexu, keďže podľa platnej legislatívy je verejnoprávny multiplex určený len verejnoprávnej televízii či rozhlasu. Towercom preto nemôže pridať do verejnoprávneho multiplexu žiadny iný kanál ako náhradu za zrušenú STV3.

Aktuálne je na Slovensku možné prijímať dva celoplošné multiplexy – verejnoprávny a druhý (komerčný) multiplex. Verejnoprávny multiplex obsahuje programy STV1 a STV2. Komerčný multiplex obsahuje komerčné televízie TV JOJ, Plus, TV Markíza a TV Doma.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Le tak ďalej, ak by štát hospodáril ako živnostník, hneď by upravil zákon a do verejnopravného MUX by zobral ešte TA3 a Patriot.
    No keď že je to štát, tak on môže plytvať a zákon nezmení,len tak ďalej páni politici, len aby niekto ešte išiel k urnám, už Vás totiž ma národ v zuboch.

  2. Rád by som vedel cenu , koľko musí TA3 zaplatiť mesačne za vysielanie v 2 MUXe.

  3. co som zistil cena za vysielanie v DVB T u towercomu je 700 000 eur rocne pri rychlosti 1 Mb/s a kedze na tv treba aspon 4 Mb/s cena je dost vysoka

Komentáre už nie sú povolené.