Reklama

Vo viedenskom DAB+ multiplexe skončilo rádio Alpha, nahradí ho iné

Vo viedenskom miestnom DAB+ multiplexe City MUX Wien II ukončila šírenie rozhlasová stanica s názvom Alpha. Na rovnakej programovej pozícii sa však objavili testy nového rádia s názvom Austrian Power. Z vysielača, ktorý šíri signál digitálneho rozhlasu z viedenského DC Tower 1, na kanáli 11C (220,352 MHz) v tzv. treťom pásme VHF, bude tak možné prijímať aj naďalej 16 rozhlasových staníc a jeden dátový kanál (EPG).
Pokračovanie nižšie:

Austrian Power testuje niekoľko dní na bývalej pozícii po Alpha. V prijímacích zariadeniach sa identifikuje ako *AUSTRIAN POWER*. Oficiálny štart je naplánovaný na 1. mája 2024. V čase testov bolo rádio šírené s dátovým tokom 72 kbit/s.

Signál miestneho DAB+ multiplexu z Viedne, ktorý sa identifikuje v prijímačoch ako CityMUX Wien II, je možné prijímať aj na Slovensku. Ide hlavne o okolie slovensko-rakúskej hranice.

Okrem miestneho multiplexu vo Viedni funguje u našich susedov aj celoplošný multiplex DAB+ Austria, ten šíri aktuálne tiež 16 rozhlasových staníc. Aktuálne prebiehajú už prípravy na spustenie druhého celoplošného multiplexu a ďalších piatich regionálnych. Podrobnosti sme priniesli v predchádzajúcej správe.

Vždy aktuálnu ponuku DAB+ či DVB-T/T2 multiplexov, aj spolu so zoznamom vysielačov, môžete nájsť v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať